Hokej: HC'05 B. Bystrica - DOXXbet Žilina 4:0 v 35. kole extraligy

piatok, 3. január 2014 20:05 | Autor: TASR

HC'05 B. Bystrica - DOXXbet Žilina 4:0 (3:0, 0:0, 1:0)

Góly: 3. Bendík, 16. Handlovský, 19. White, 54. Martin. Rozhodcovia Jura - Gavalier, Rovenský, vylúčení 5:10, presilovky 2:0, v oslabení 0:0, zmeny: 21. Koutský za Laca, 1520 divákov.

Domáci rolu favorita naplnili bezo zvyšku už v prvej tretine, strelili v nej tri góly a zápas proti tabuľkovému outsiderovi držali pevne vo svojich rukách. Nepríjemné skúsenosti s obratmi v predchádzajúcich zápasoch ich tentoraz obišli, zvládli aj druhú tretinu, aj keď bezgólovú, no s množstvom šancí. Žilinčania veľa neukázali, po úvodnej dvadsaťminútovke vystriedali aj brankára a keďže nevedeli streliť gól, tak 'barani' bez väčších obáv zápas dotiahli do želateľného konca. V 3. min Bendík po nahrávke od Ziga zblízka otvoril skóre a navodil prajnú atmosféru, v 16. min po dokonalej nahrávke od Saracina zvýšil skóre White a pečať nadvlády udelil v 19. min White v páde a z otočky. Druhú tretinu poznačilo množstvo vylúčených a rozkúskovaná hra, ktorá viac vyhovovala domácim. Brankár Kalemba sa vyznamenal hlavne v 10. min, keď mu miešanie puku úplne voľného Kloudu pred bránkou zrak nezamútilo, v 26. min nemusel zakročiť po nájazde Kallu a jeho strele vedľa, a to bolo všetko, čo Žilinčanov vo výpočte šancí zdobilo. Bystričania si ich vypracovali podstatne viac, najviac Handlovský, v 35. min neuspel ani Macík, a Saracino v presilovke, a tak hosťom tlela nádej na zvrat aj v tretej tretine. Postupom času zhasínala, domáci síce zahadzovali príležitosti, nepresadili sa postupne Bendík, Konečný, Macík, čo však bolo podstatné, hostia sa na na výraznejší tlak nezmohli a nasmerovali sa na jasnú prehru. Korunu zápasu nasadil v 54. min Martin v presilovke o dvoch hráčov a vytrestal tak aj nedisciplinovanosť súpera s množstvom vylúčení.