Futbal: Nottingham deklasoval FA Cupu West Ham, vypadol aj Manchester United (2)

nedeľa, 5. január 2014 20:05 | Autor: TASR

Londýn 5. januára (TASR) - Futbalisti West Hamu United utrpeli v nedeľňajšom dueli 3. kola FA Cupu na trávniku druholigového Nottinghamu Forrest vysokú prehru 0:5 a v prestížnej súťaži skončili.

"Kladivári" prehrávali už od 12. minúty prvého polčasu, pokutový kop domácich úspešne zrealizoval Abdoun. Dehonestáciu klubu z Upton Parku odštartoval v druhom dejstve 22-ročný Jamie Paterson, ktorý tromi gólmi v rozpätí štrnástich minút posunul do 4. kola Nottingham. Skóre na konečných 5:0 upravil v nadstavenom čase Reid.

West Ham sa tak stal dovtedy štvrtým mužstvom z Premier League, ktorého cesta v najstaršej klubovej súťaži na ostrovoch sa skončila už v 3. kole, informovala agentúra Reuters.

V 3. kole skončil aj Manchester United, ktorý prehral doma so Swansea City 1:2. Postup hostí zariadil v 90. minúte útočník Wilfried Bony. Zverenci trénera Davida Moyesa prišli v 80. minúte o vylúčeného Fabia a v posledných minútach na to doplatili.

UPOZORNENIE: Správa je rozšírená o 4. odsek