Hokej: HKM Zvolen - HC Košice 1:3 v 35. kole extraligy

nedeľa, 5. január 2014 20:05 | Autor: TASR

HKM Zvolen - HC Košice 1:3 (1:0, 0:3, 0:0)

Góly: 7. Michal Chovan - 23. a 25. Hrnka, 26. Boltun. Rozhodcovia J. Konc - Holienka, Valach, vylúčení 1:2, presilovky 0:0, v oslabení 0:0, zmeny: 30. Puliš za Štumpfa (Zvolen), 2450 divákov.

Od vedúceho mužstva tabuľky sa očakávala v prvej tretine iná ofenzíva, ukázali ju veľmi úspornú, a tak sa nemohol nikto čudovať, že prehrávali. Zvolenčania pôsobili solídne, strelili aj gól, keď v 7. min Michal Chovan zblízka prekonal Riečického. Videorozhodca síce dlho študoval vzápätí záznam, no gól potvrdil a domáci sa dostali na koňa. Veľmi rýchlo však z neho zliezli, medzi 23. a 26. dosť bolestivo. Inkasovali tri góly, druhý a tretí v rozpätí len 37 sekúnd a odrazu sa aj zmenilo dianie na ľade. Oceliari korčuľovali ako elektrické myši, Zvolenčanom oťaželi nohy a ak by vyťahovali puk zo siete aj štvrtý, či piaty raz, vystihlo by to ich bezradnosť. Po treťom góle tréner Šupler si zažiadal o oddychový čas, aby ratoval vývin a zobudil hráčov. Čiastočne sa mu to aj podarilo, aspoň tak, že manko v skóre nenarastalo. Pri viacerých šanciach v zápase upozornili na seba Michal Chovan v 5. min, v 10. Obšut delovkou nastrelil len masku Riečického a o dve minúty neskôr Češíkovu tutovku do prázdnej bránky zlikvidovala hokejka obrancu Hraška. V 36. min Češík spálil ďalšiu možnosť hostí a tesne pred druhou prestávkou Spilar mieril po brilantnej kľučke vedľa. V tretej tretine sa snaha domácich o zvrat lámala na slabom dôraze i nepresnostiach a kontaktný gól nie a nie streliť. Z ničoho ťažko niečo uvariť, navyše úplne schladiť ich mohol po sóle Marcinko v 47. min. Asi najväčšiu šancu Zvolenčanov spálil v 51. min v presilovke Škvaridlo, bránke netrafil zblízka v 54. min Bortňák a zápas sa neodvratne nasmeroval na vcelku bezproblémové víťazstvo Košičanov, ktoré mohli zvýrazniť v závere Jenčík a v nájazde Gmitter.