Hokej: ŠHK 37 Piešťany - HC'05 Banská Bystrica 0:2 v 37. kole - sumár, text

utorok, 7. január 2014 21:05 | Autor: TASR

Piešťany 7. januára (TASR) -

ŠHK 37 Piešťany - HC'05 Banská Bystrica 0:2 (0:1, 0:0, 0:1)

Góly: 17. Gašpar, 60. Saracino. Vylúčenia: 3:7, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kubuš - Kacej, Tvrdoň, 1243 divákov.

V úvodnej tretine preverili Kalembu najmä hráči prvej piešťanskej formácie, bystrický brankár si však poradil s pokusmi Lušňáka aj Holoviča a Rais mieril mimo. V 13. minúte roztočili kolotoč pred Šúrekom hostia a ten vyvrcholil až do Birovho vyhodenia puku. Hoci Bystričania presilovku nevyužili, ihneď po jej skončení skórovali, keď od mantinelu prihral Kadurovi na opačnú stranu Heizer, Kadura sa neulakomil, akciu ešte vyšperkoval prihrávkou na Gašpara, ktorý si položil Šúreka a otvoril skóre stretnutia. V druhom dejstve to boli opäť Bystričania, ale Heizer sám pred Šúrekom neuspel. Piešťany mohli vyrovnať od 33. minúty, keď hrali až štyri presilovky po sebe až do konca druhej časti. Najväčšiu príležitosť mal Rais, ktorého strela sa odrazila od ľavej spojnice do pravej žrde a von.

V záverečnej tretine sa Bystričania snažili kontrolovať hru a darilo sa im to. Výnimkou bola iba 50. minúta, kedy Brňák našiel krížnou prihrávkou Salijiho, no ten pred odkrytou bránkou pri strele zlomil hokejku. Minútu a pol pred koncom odvolali domáci brankára, ale miest vytúženého vyrovnania zabudli na Saracina, ktorý naskočil z trestnej lavice, prebral si vyhodený puk a do prázdnej bránky stanovil na konečných 0:2. Na záverečnú necelú minútu poslal Vladimír Országh do bránky miesto Kalembu Sabola.