Main Content

Biatlon: V pretekoch štafiet 5. kola SP triumf Rusiek, 11. Slovensko

streda, 8. január 2014 16:05 | Autor: TASR

Ruhpolding 8. januára (TASR) - Piate kolo Svetového pohára v biatlone sa začalo v stredu v nemeckom Ruhpoldingu pretekmi ženských štafiet. Na 4x6 km trati triumfovali Rusky Jekaterina Glazyrinová, Oľga Zajcevová, Irina Starychová a Oľga Viluchinová. Od druhých Nemiek ich delilo 6,2 sekundy a od tretích Nórok 16,7. Slovenské ženy v zložení Jana Gereková, Terézia Poliaková, Anastasia Kuzminová a Martina Chrapánová skončili na 11. mieste (+3:19,8).

Slovenské kvarteto medzi 21 štartujúcimi opäť experimentovalo, úseky sa poprehadzovali, ako prvá v optimálnych podmienkach začala Jana Gereková. A nie šťastne. Aj keď pred druhou streľbou v polohe stojmo viedla, jeden trestný okruh (celková strelecká bilancia 0+1, 1+3) ju zosunul až na 16. miesto. Terézii Poliakovej na druhom úseku odovzdávala až na 17-tom so stratou 50,2 sekundy na Ukrajinky. Poliakovej sa ruka v ležke nezatriasla ani raz, v stojke naopak (0+0, 1+3) a Slovenkám pribudol na konto ďalší trestný okruh.

Anastasia Kuzminová (0+1, 0+0) nastúpila prvýkrát v sezóne na treťom úseku s veľkou stratou, na 19. mieste až 2:16,2 min. Zastrieľala výborne, len s jedným dobíjaním a posunula sa na 13. miesto (+1:58,1). Finiš sa zveril Martine Chrapánovej (0+1, 0+3), ktorá úsilie statočne dotiahla na 11. miesto.

V záverečnom okruhu sa rysoval súboj o prvenstvo medzi Nemkou Hildebrandovou a Ruskou Viluchinovou, k nim sa márne usilovala priblížiť aj Nórka Begerová, navyše so starosťami s dotierajúcou Ukrajinkou Valj Semerenkovou. Zaujímavosťou bolo, že Nemky po 1. streľbe figurovali až na 21. mieste, Nórky po druhej na 19-tom, keď sa nevyhli trestným okruhom, no v ďalšom priebehu už žiarili. Vo finiši vládla Viluchinová, ktorá v pohode odrazila snahu Hildebrandovej.