NHL: Halák pri návrate s čistým kontom a asistenciou

piatok, 10. január 2014 07:05 | Autor: TASR

New York 10. januára (TASR) - Vydarený návrat do zostavy St. Louis Blues zažil v noci na piatok slovenský hokejový brankár Jaroslav Halák. V zápase NHL na ľade Calgary kryl všetkých 33 striel domácich hráčov, navyše pri druhom góle hostí si pripísal asistenciu a mal tak výrazný podiel na hladkom víťazstve "bluesmanov" 5:0. Po stretnutí ho vyhlásili za prvú hviezdu duelu.

Halák, ktorý dlho pauzoval pre chorobu a nastúpil na svoj prvý zápas od 28. decembra, zaznamenal tretie čisté konto v sezóne a 28. v kariére. Aj vďaka jeho výkonu natiahli Blues víťaznú šnúru už na sedem zápasov.

Výsledky NHL:

Buffalo - Florida 1:2 pp a sn, New Jersey - Dallas 1:0, Carolina - Toronto 6:1, Tampa Bay - Washington 3:4, Nashville - Anaheim 3:4, Calgary - St. Louis 0:5 (za hostí HALÁK 0+1, kryl všetkých 33 striel domácich), Phoenix - Minnesota 1:4, San Jose - Detroit v 55. minúte 4:1 (za hostí TATAR 1+0), Los Angeles - Boston v 50. minúte 3:1