NHL: Hossa strelil 16. gól v sezóne, Montreal bol nad sily Chicaga

nedeľa, 12. január 2014 07:05 | Autor: TASR

New York 12. januára (TASR) - Slovenský hokejista Marián Hossa strelil v noci na nedeľu 16. gól v tejto sezóne NHL, jeho Chicago však prehralo s domácim Montrealom 1:2 po predĺžení. O triumfe Canadiens rozhodol v druhej minúte predĺženia Andrej Markov.

Tampa Bay zvíťazila na ľade Philadelphie 6:3. Domácim Flyers k zisku bodov nepomohla ani asistencia slovenského obrancu Andreja Meszároša. V tíme víťazných Lightning absentoval druhý zápas za sebou útočník Richard Pánik.

Šiesty triumf v rade zaznamenal Anaheim, ktorý zdolal Phoenix 5:3 a potvrdil pozíciu najlepšieho tímu súťaže.

výsledky:

Philadelphia - Tampa Bay 3:6 (za domácich Meszároš 0+1), Montreal - Chicago 2:1 pp (za hostí Hossa 1+0), New Jersey - Florida 2:1 pp, Nashville - Ottawa 1:2 po sn, Winnipeg - Columbus 3:6, Minnesota - Colorado 2:4, Phoenix - Anaheim 3:5, Calgary - Pittsburgh 1:2, Los Angeles - Detroit 1:1 po 2. tretine, San Jose - Boston 0:0 po 2. tretine