Hokej: Húževka naštartoval Vítkovice za víťazstvom nad Třincom (2)

piatok, 17. január 2014 21:05 | Autor: TASR

Praha 17. januára (TASR) - Slovenský hokejový útočník Peter Húževka prispel dvomi gólmi k víťazstvu Vítkovíc nad Třincom v piatkovom dueli 39. kola českej extraligy. Domáci zvíťazili v súboji "oceliarov" 6:3 a odskočili svojmu súperovi v hornej polovici tabuľky o tri body.

Tridsaťsedemročný Húževka rozhodol o triumfe Vítkovíc v rozpätí dvoch minút tretej tretiny. Dvoma presnými zásahmi ich poslal do vedenia 5:3, v závere potvrdil zisk troch bodov gólom do prázdnej bránky Roman. V dueli bodoval aj ďalší Slovák, obranca Richard Stehlík si pripísal prihrávku pri góle Szturca z 36. minúty.

Do listiny strelcov sa v dueli medzi Chomutovom a Kladnom zapísal na domácej strane Ľuboš Bartečko. Slovenský útočník poslal presným zásahom z 51. minúty duel do predĺženia, no o víťazovi strenutia rozhodli až samostatné nájazdy. V nich sa presadil len útočník hostí Jan Rudovský a rozhodol o zisku dvoch bodov pre "rytierov".

Post jednoznačného lídra tabuľky v piatok potvrdili hokejisti Sparty Praha, ktorí nezaváhali na ľade Pardubíc a zvíťazili presvedčivo 6:2. Slovenský gólman Július Hudáček vystriedal po deviatich minútach prvej tretiny v domácej bránky Dušana Salfického, ktorý dovtedy inkasoval tri góly. Hudáček si síce pripísal do konca stretnutia 30 úspešných zákrokov, no aj on lovil puk zo svojej siete ešte trikrát. Na jednom z dvoch presných zásahov domáceho Petra Sýkoru sa podieľal asistenciou aj slovenský útočník Radovan Somík.

Úspešný deň nemal v bránke Komety Brno ani Marek Čiliak, ktorý 18 zákrokmi nezabránil prehre 2:3 proti Karlovým Varom.

sumáre - 39. kolo:

Vítkovice Steel - Oceláři Třinec 6:3 (2:1, 1:2, 3:0)

Góly: 6. Kolouch, 6. Šedivý, 36. Szturc (STEHLÍK), 47. HÚŽEVKA, 49. HÚŽEVKA, 60. Roman - 8. Orsava, 28. Orsava, 39. Roth

Piráti Chomutov - Rytíři Kladno 1:2 pp a sn (0:1, 0:0, 1:0 - 0:0, 0:1)

Góly: 51. BARTEČKO - 7. Treille, rozh. nájazd Rudovský

HC VERVA Litvínov - Slavia Praha 4:2 (3:0, 0:1, 1:1)

Góly: 10. Jánský, 12. Kousalík, 16. Martynek, 44. Trávniček - 25. Sklenár, 62. Bednář

PSG Zlín - Bíli Tigři Liberec 3:4 (2:2, 0:2, 1:0)

Góly: 6. Matejíček, 8. Řezníček, 59. Veselý - 5. Vampola, 17. Valský, 22. Urban, 36. Vlach

Kometa Brno - Energie Karlove Vary 2:3 (1:0, 0:1, 1:2)

Góly: 20. Nemec, 60. J. Svoboda /M. ČILIAK 18 zásahov/ - 28. Zucker, 45. Micka, 49. Vachovec

Mountfield HK - Škoda Plzeň 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)

Góly: 16. Šimánek (FRÜHAUF), 29. Květoň, 43. Knotek

ČSOB Pojišťovna Pardubice - Sparta Praha 2:6 (0:3, 1:1, 1:2)

Góly: 34. Sýkora (SOMÍK), 47. Sýkora /od 9. min J. HUDÁČEK 30 zásahov/ - 2. Pech, 8. Buchtele, 9. Hlinka, 31. Krejčík, 43. Ton, 48. Sičák

UPOZORNENIE: Správa je rozšírená o 4., 5. odsek a ďalšie sumáre