Hokej: ŠHK 37 Piešťany - HK 36 Skalica 3:2 v 40. kole extraligy - sumár, text

piatok, 17. január 2014 21:05 | Autor: TASR

Piešťany 17. januára (TASR) -

ŠHK 37 Piešťany – HK 36 Skalica 3:2 (1:0, 1:1, 1:1)

Góly: 8. Lušňák (tr. strieľanie), 33. Lušňák, 47. Románek – 27. Kutálek, 55. Školiak. Vylúčenia: 6:5 navyše Lažo (Skalica) 10 min za nešp. správanie,presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jura, Kubuš - Kacej, Orolín, 1561 divákov

V úvodnej trojminútovke mali Skaličania platonický tlak a počas celej doby držali domácich v ich obrannom pásme. V 8. minúte bol v nájazde faulovaný Lušňák a nariadené trestné strieľanie aj premenil – 1:0. V 11. minúte hrali hostia presilovku, domáci zabudli na Mráza, ale ten osamotený na Tomeka nevyzrel. O dve minúty neskôr bolo avizované vylúčenie Vyrúbalíka, domáci založili rýchlu akciu, na ktorej konci bol po Brňákovej prihrávke Nemec, zblízka však netrafil bránku. Ešte v tom istom oslabení sa Skaličanom podaril brejk dvoch proti jednému, ale po Školiakovej prihrávke mieril Lažo nad bránku.

Už v 22. minúte prestrelil Romančíka pomedzi nohy Hamrák, ale puk sa dokĺzal tesne vedľa brány. V 27. minúte sa usadili Skaličania v útočnom pásme pri avizovanom vylúčené domáceho hráča a Kutálek od modrej prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste – 1:1. V 28. minúte vyrazil Romančík strelu Lušňáka, ale nevedel, kde má puk. Ten stál tesne pred čiarou nikým nepovšimnutý asi tri sekundy, no nakoniec ho Romančík priľahol. Lušňák si to vynahradil v 33. minúte, keď sa k nemu dostal vyrazený puk po strele Drgoňa, položil si Romančíka a strelou pod brvno opäť dostal domácich do vedenia. V úvode tretej časti hrali ešte Skaličania presilovku a Tomek dvakrát vychytal Stielera v stopercentných šanciach. Keď v 43. minúte nepochodil ani Preisinger, prišiel trest. O štyri minúty si niekoľkokrát vymenili puk Hamrák so Salijim, druhý menovaný následne trafil Romančíka do betónu, odkiaľ sa puk odrazil k nekrytému Románkovi a ten nemal problém skórovať od prázdnej brány – 3:1. Rovnako do prázdnej bránky skóroval aj Školiak, ktorému na opačnej strane prihral Stano – 3:2, ale viac sa už Skaličanom nepodarilo.