Hokej: Húževka naštartoval Vítkovice za víťazstvom nad Třincom

piatok, 17. január 2014 21:05 | Autor: TASR

Praha 17. januára (TASR) - Slovenský hokejový útočník Peter Húževka prispel dvomi gólmi k víťazstvu Vítkovíc nad Třincom v piatkovom dueli 39. kola českej extraligy. Domáci zvíťazili v súboji "oceliarov" 6:3 a odskočili svojmu súperovi v hornej polovici tabuľky o tri body.

Tridsaťsedemročný Húževka rozhodol o triumfe Vítkovíc v rozpätí dvoch minút tretej tretiny. Dvoma presnými zásahmi ich poslal do vedenia 5:3, v závere potvrdil zisk troch bodov gólom do prázdnej bránky Roman. V dueli bodoval aj ďalší Slovák, obranca Richard Stehlík si pripísal prihrávku pri góle Szturca z 36. minúty.

Do listiny strelcov sa v dueli medzi Chomutovom a Kladnom zapísal na domácej strane Ľuboš Bartečko. Slovenský útočník poslal presným zásahom z 51. minúty duel do predĺženia, no o víťazovi strenutia rozhodli až samostatné nájazdy. V nich sa presadil len útočník hostí Jan Rudovský a rozhodol o zisku dvoch bodov pre "rytierov".

sumáre - 39. kolo:

Vítkovice Steel - Oceláři Třinec 6:3 (2:1, 1:2, 3:0)

Góly: 6. Kolouch, 6. Šedivý, 36. Szturc (STEHLÍK), 47. HÚŽEVKA, 49. HÚŽEVKA, 60. Roman - 8. Orsava, 28. Orsava, 39. Roth

Piráti Chomutov - Rytíři Kladno 1:2 pp a sn (0:1, 0:0, 1:0 - 0:0, 0:1)

Góly: 51. BARTEČKO - 7. Treille, rozh. nájazd Rudovský

HC VERVA Litvínov - Slavia Praha 4:2 (3:0, 0:1, 1:1)

Góly: 10. Jánský, 12. Kousalík, 16. Martynek, 44. Trávniček - 25. Sklenár, 62. Bednář

PSG Zlín - Bíli Tigři Liberec 3:4 (2:2, 0:2, 1:0)

Góly: 6. Matejíček, 8. Řezníček, 59. Veselý - 5. Vampola, 17. Valský, 22. Urban, 36. Vlach