Futbal: Sunderland prekazil manchesterské finále Capital One Cupu

štvrtok, 23. január 2014 09:05 | Autor: TASR

Londýn 23. januára (TASR) - Vo finále anglického Capital One Cupu sa 2. marca v londýnskom Wembley stretnú futbalisti Manchestru City s AFC Sunderland.

"Citizens"čakali po hladkom postupe cez West Ham (6:0, 3:0) na svojho súpera. Tým sa napokon prekvapujúco nestal ich mestský rival United, ktorý neuspel v dramatickej semifinálovej odvete so Sunderlandom. V nej sa zrodilo víťazstvo "červených diablov" 1:0 v riadnom hracom čase, čím sa po výhre súpera 2:1 v prvom dueli presunula konfrontácia do predĺženia.

Phil Bardsley v 119. minúte poslal Sunderland do vedenia, ale Javier Hernandez v nadstavenom čase rozburácal tribúny Old Traffordu. V jedenástkovej lotérii nemali strelci svoj deň, tí zo Sunderlandu premenili dva pokusy, kým hráči United jediný.