Top zápasy NHL pod holým nebom: Všetko odštartoval Rišo Zedník!

piatok, 24. január 2014 11:30 | Autor: Dávid Lech

V zámorí sa už dlhšiu dobu uchytila myšlienka usporadúvania zápasov pod holým nebom. Prvýkrát sa súťažný duel National Hockey League odohral v roku 2003. Posledný prvého januára 2014. Po zápase Winter Classic uvidíme v aktuálnej sezóne ešte 5 duelov odohraných vonku v rámci série Stadium Series a Heritage Classic. Pozrite sa s nami spoločne na prehľad všetkých regulérnych duelov najlepšej hokejovej ligy sveta, ktoré sa uskutočnili mimo arény v NHL.

Edmonton Oilers – Montreal Canadiens

Výsledok: 3:4
Miesto konania: Commonwealth Stadium, Edmonton, Alberta
Počet divákov: 57 167

Zápas pod hlavičkou „Heritage Classic“ hraný 22. novembra 2003 bol vôbec prvým zápasom NHL, ktorý sa odohral mimo hokejovú arénu. Domáci Edmonton Oilers hostil najúspešnejší tím zámorskej profiligy z Montrealu Canadiens. Vyše 57 000 divákov v prvej tretine nevidelo ani jeden gól, no hneď v prvej minúte prostrednej časti sa strelecky dokázal presadiť Slovák Richard Zedník, ktorý vsietil historicky prvý gól v histórii zápasov NHL pod holým nebom. Postupne sa k nemu pridávali ďalší hráči a výsledné skóre zápasu vyznelo lepšie pre hosťujúcich hráčov, ktorí sa radovali z víťazstva 4:3. Obrovskú zásluhu mal na tom spomínaný Richard Zedník, ktorý v zápase zaznamenal dva presné zásahy, z toho jeden bol víťazný a bol vyhlásený treťou hviezdou zápasu. Honor prvej hviezdy udelili jeho spoluhráčovi Yannickovi Perreaultovi. Skvelú atmosféru na viacúčelovom Commonwealth Stadium si v bránkovisku užili Ty Conklin a montrealský Jose Theodore. Domáci tím viedol kouč Craig MacTavish, súčasný manažér „olejárov“, trénerom „Habs“ bol v tejto dobe Claude Julien, ktorý v súčasnosti stojí pri kormidle Bostonu Bruins.