utorok, 28. január 2014 08:05 | Autor: TASR

New York 28. januára (TASR) - Slovenský hokejista Zdeno Chára prispel gólom k triumfu Bostonu 6:3 na ľade NY Islanders a dosiahol svoj jubilejný 500. bod v základnej časti NHL. Do zostavy domácich sa v tomto dueli po viac ako troch mesiacoch od otrasu mozgu vrátil obranca Ľubomír Višňovský.

Kapitán Bostonu Chára spečatil hladké víťazstvo Bruins v 49. minúte svojim dvanástym presným zásahom v sezóne. S takmer 23 odohratými minútami bol tradične najvyťaženejším hráčom svojho tímu, okrem gólu si pripísal dve strely a dva plusové body.

Višňovský, ktorý figuruje v nominácii Slovenska na ZOH v Soči, pri svojom návrate strávil na ľade vyše 22 minút, prezentoval sa jednou strelou a mal aj plusový bod. Bol to iba deviaty duel prebiehajúcej sezóny pre 37-ročného zadáka, ktorý utrpel 19. októbra po zákroku Rileyho Nasha z Caroliny otras mozgu a do tréningového procesu s mužstvom sa zapojil až uplynulú stredu.

Carolina v zostave so slovenským olympionikom Andrejom Sekerom zdolala doma Columbus 3:2 a pripísala si štvrtý plný bodový zisk za sebou. Tešil sa aj Martin Marinčin, ktorého Edmonton triumfoval na ľade Vancouveru 4:2.

Sumáre NHL:

NY ISLANDERS - BOSTON 3:6 (1:1, 2:3, 0:2)

Góly: 16. Nielsen (Okposo), 29. Grabner (Okposo, Hickey), 36. Okposo (Grabner) – 8. Eriksson (Paille, Krug), 25. Marchand (Bergeron, Smith), 33. Smith (Thornton, Marchand), 40. Söderberg (Lucic, Iginla), 43. Bergeron (Marchand), 49. CHÁRA (Marchand, Hamilton). Brankári: Poulin (49. Nabokov) - Johnson, strely na bránku: 37:37

CAROLINA - COLUMBUS 3:2 (0:2, 0:0, 3:0)

Góly: 52. E. Staal (Siomin, Faulk), 53. E. Staal (Tlustý), 55. J. Staal (Lindholm, Skinner) – 3. MacKenzie (Ťutin, Tropp), 3. Umberger (Johansen, Foligno). Brankári: Chudobin - Bobrovskij, strely na bránku: 35:24

PITTSBURGH - BUFFALO 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)

Góly: 26. Kunitz (Gibbons, Crosby), 32. Engelland (Adams, Glass), 60. Glass (Adams, Crosby). Brankári: Fleury - Miller, strely na bránku: 34:24

DALLAS - COLORADO 3:4 (1:2, 2:1, 0:1)

Góly: 18. Jamie Benn (Seguin), 22. Seguin (Jamie Benn, Goligoski), 39. Seguin (Goligoski, Gončar) – 2. MacKinnon (Talbot, Barrie), 16. McGinn (O'Reilly, Duchene), 38. Šťastný (Landeskog), 45. Tanguay (Landeskog, Talbot). Brankári: Lehtonen - Varlamov, strely na bránku: 44:21

VANCOUVER - EDMONTON 2:4 (1:2, 1:0, 0:2)

Góly: 13. Schroeder (Booth), 23. Schroeder (Bieksa, Stanton) – 10. Perron (Gagner, Jakupov), 18. Perron (Jakupov), 43. Joensuu (Smyth, Hall), 59. Perron. Brankári: Luongo - Bryzgaľov, strely na bránku: 27:20

SAN JOSE - LOS ANGELES 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)

Gól: 38. Kopitar (Carter, Muzzin). Brankári: Stalock - Niemi, strely na bránku: 23:21

Slováci v akcii:

Zdeno Chára (Boston) 22:50 1 0 1 2 2 2

Ľubomír Višňovský (Islanders) 22:08 0 0 0 1 0 1

Andrej Sekera (Carolina) 24:34 0 0 0 0 3 0

Martin Marinčin (Edmonton) 23:01 0 0 0 1 0 0

/legenda: minutáž, góly, asistencie, body, +/-, strely na bránku, trestné minúty, brankári: minutáž, počet inkasovaných gólov/počet striel, percentuálna úspešnosť zásahov/