Hokej: HC'05 B. Bystrica- Dukla Trenčín 5:3 v 45. kole extraligy

piatok, 31. január 2014 20:05 | Autor: TASR

HC'05 B. Bystrica- Dukla Trenčín 5:3 (2:1, 2:1, 1:1)

Góly: 6. Handlovský, 8. Róth, 23. a 29. White, 59. Kafka - 14. Mikula, 35. Šišovský, 42. Petrovický. Rozhodcovia Husička, Polák (obaja ČR) - Bogdaň, Gajan, vylúčení 7:5, presilovky 0:3, v oslabení 0:0, 1487 divákov.

Domáci si rozložili vzorne na prvé dve tretiny štyri trefy do čierneho a tie im stačili na sľubný dvojgólový náskok. Vyťažili hlavne z vydareného úvodu. V 6. min Handlovský dorazil strelu Martina a v 8. min sa medzi extraligových strelcov premiérovo zapísal Róth. Pri oboch góloch dosť nešťastne zasahoval brankár Nagy, smoliarsky najmä pri Róthovom, keď v prečíslení nezabránil nahrávke Gašpara, skôr jej dopomohol a Róth už mal pred sebou len prázdnu bránku. Trenčania ožili v 14. min, najskôr v presilovke trafil Toman žŕdku a vzápätí Mikula v tlačenici prekonal už uzdraveného brankára Kalembu, gól však musel ešte odobriť videorozhodca. Druhá tretina patrila najmä Whiteovi s dvoma gólmi, oba z blízkosti v 23. i 29. min, a najmä ten jeho prvý mal po nahrávke od Luntera 'oči'. Trenčania verní svojej zásade znižovali opäť v presilovke, v 35. min sa presadil po strele Bobčeka od modrej tečom Šišovský, no hrdí na hru v početnej prevahe byť nemohli. Gólu predchádzali až dve minúty presilovky piatich na troch a vyzneli dosť chudobne. Náskok dvoch gólov mohol domácim v druhej tretine zlukratívniť najmä Handlovský, no v 22. min po faule Bobčeka nepremenil trestné strieľanie a v 30. min prestrelil bránku aj pri čistom samostatnom nájazde. V tretej tretine hosťom zostávalo jediné, čo najskôr streliť gól a potrápiť tak 'baranov', ktorých počas neprítomnosti hlavného kouča Országha koučoval asistent Chudý. Aj sa tak stalo, v 42. min Petrovický trafil opäť v presilovke odrazený puk presne z uhla do siete a na ľade sa začalo iskriť. Domácim súžilo ku cti, že súpera do väčších šancí nepustili a dramatický koniec zvládli popri menšom hazarde bez väčších chýb, vrátane power-play Trenčanov, ktorá začala 104 sekúnd pred koncom. V 59. min Kafka skrášlil do prázdnej bránky víťazstvo a domáci sa radovali zaslúžene z troch bodov.