Hokej: HK Nitra - HK 36 Skalica 4:3 pp v 45. kole extraligy - sumár, text

piatok, 31. január 2014 20:05 | Autor: TASR

Nitra 31. januára (TASR) -

HK Nitra - HK 36 Skalica 4:3 po predĺžení (2:1, 1:1, 0:1 - 1:0)

Góly: 6. H. Ruckay, 15. H. Ruckay, 30. Tománek, 61. Tománek - 3. Kudrna, 30. Lažo, 54. Školiak. Rozhodovali: Orolin - Bednár, Snášel, vylúčení: 6:6, presilovky a oslabenia: 0:0, 2938 divákov.

Pod Zoborom si zmerali sily priebežne druhý celok súťaže so siedmym zo Záhoria. Už po 158 sekundách hry otvorili skóre hostia, z nenápadnej akcie presnou strelou skóroval Kudrna. O necelé tri minúty domáci hráči vyrovnali, Jakub Ručkay ideálne prihral bratovi Henrichovi a ten zavesil puk pod brvno skalickej brány. Po štvrťhodine čistej hry Nitra otočila výsledok, Henrich Ručkay dostal prihrávku od Kováčika a bekhendom prekonal Lipovského - 2:1.

V 27. minúte bol blízko ku gólu obranca Nitry Milo, no trafil iba tyč skalickej brány. V polovici stretnutia sa dostal do brejku Lukáš Novák, posunul puk Tománkovi a ten zaznamenal 25. gól v sezóne. Krátko na to po nájazde z ľavej strany prestrelil Kristana Lažo, keď si asistenciu pripísal aj brankár Skalice Liovský a znovu dostal hostí na kontakt - 3:2.

V tretej tretine videli diváci viac boja ako samotného hokeja, no v 54. minúte sa po strele obrancu hostí Baráka dostal k puku Školiak a vyrovnal. O dve minúty nariadil hlavný rozhodca trestné strieľanie za hodenie hokejky brakárom Skalice, no Henrich Ručkay ho nepremenil, čím odmietol šancu na hetrik. Keďže v riadnom hracom čase už gól nepadol, nasledovalo predĺženie, v ktorom po 54 sekundách skóroval kanonier Tománek a uzavrel stav na 4:3.