sobota, 1. február 2014 08:05 | Autor: TASR

New York 1. februára (TASR) - Basketbalisti Oklahoma City Thunder deklasovali v nočnom zápase NBA Brooklyn Nets 120:95 a vyhrali desiaty zápas za sebou. Potvrdili tak, že momentálne patria k najlepším tímom profiligy.

V drese víťazných hostí síce Kevin Durant prerušil sériu 12 zápasov s viac ako 30 bodmi, no aj tak jeho 26 bodov a 7 asistencií hosťom stačilo k pohodlnej výhre. Durant už poslednú štvrtinu navyše presedel na lavičke, keďže pre ňou bol stav 89:59 pre Thunder.

Atlanta Hawks prevalcovala Philadelphiu 125:99, v drese víťazov sa darilo veteránovi Eltonovi Brandovi. Na jeho bývalej palubovke si 34-ročný krídelník vytvoril sezónne maximum 18 bodov.

Sacramentu nestačil ani 14-bodový náskok v poslednej štvrtine a prehralo na palubovke Dallasu 103:107. K obratu zavelil hviezdny Dirk Nowitzki, ktorý nastrieľal 34 bodov, z toho 12 v rozhodujúcej štvrtej štvrtine.

výsledky:

Orlando - Milwaukee 113:102, Philadelphia - Atlanta 99:125, Minnesota - Memphis 90:94, Dallas - Sacramento 107:103, Brooklyn - Oklahoma City 95:120, Denver - Toronto 90:100, LA Lakers - Charlotte 100:110, Utah - Golden State 90:95