NHL: Dvojbodový Chára, Hossova asistencia Chicagu so San Jose nestačila (5)

nedeľa, 2. február 2014 12:05 | Autor: TASR

Boston 2. februára (TASR) - Slovenský hokejový útočník Marián Hossa si v zámorskej NHL opäť rozšíril svoje štatistiky. V stretnutí proti San Jose zaznamenal jednu asistenciu, no jeho Chicago napokon prehralo 1:2 po nájazdoch. Pre Hossu to bola už 24. asistencia v tejto sezóne. Do hry zasiahol aj jeho krajan Michal Handzuš, počas viac ako 12 minút strávených na ľade sa však bodovo nepresadil.

San Jose prerušilo trojzápasovú sériu prehier aj vďaka tomu, že v nájazdovom rozstrele sa presadili všetci traja jeho exekútori. Triumf pečatil excelentným pokusom Joe Thornton, ktorý si vytiahol Coreyho Crawforda z bránky a po perfektnej sťahovačke zasunul puk do prázdnej bránky. "To bola paráda, krása sa na to pozerať," pochválil svojho zverenca kouč Sharks Todd McLellan. "Musel to mať schované v zásobe dosť dlho, pretože som tu už šesť rokov a toto som ešte nevidel..." Duel mal špeciálnu príchuť pre Handzuša, ktorý sa na ľad svojho bývalého zamestnávateľa vrátil prvýkrát od vlaňajšieho marcového trejdu do Chicaga.

Obranca Zdeno Chára prispel dvomi asistenciami k presvedčivému víťazstvu Bostonu nad Edmontonom. Domáci zvíťazili 4:0, v drese hostí si pripísal jednu mínusku ďalší slovenský zadák Martin Marinčin. Kapitán "medveďov" Chára zaznamenal prvý bod pri góle Dougieho Hamiltona zo 47. minúty. O deväť minút neskôr asistoval aj pri presilovkej trefe Toreyho Kruga. Vlajkonosič slovenskej výpravy na ZOH v Soči odkorčuľoval poriadnu porciu - s takmer 28 minútami bol jasne najvyťaženejším hráčom zápasu. Boston si po hladkom triumfe v tabuľke Východnej konferencie upevnil druhú priečku, keď vyhral šiestykrát z uplynulých ôsmich duelov. Druhé čisté konto v kariére zaznamenala gólmanská dvojka "medveďov" Chad Johnson vďaka 22 zásahom. "Poznám svoju úlohu v tíme a je to o tom byť pripravený, keď dostanem šancu," uviedol Johnson.

Philadelphia opäť aj s obrancom Andrejom Meszárošom zvíťazila nad Los Angeles 2:0. Slovenský reprezentant sa vrátil do zostavy Flyers po trojzápasovej absencii, pričom na ľade strávil 14:45 minút a prezentoval sa jednou strelou. Domáci prestrieľali súpera 35:13, ale nebolo im to nič platné. Čistým kontom sa totiž blysol brankár hostí Steve Mason, ktorý nepustil za svoj chrbát ani jednu z 35 striel a pripísal si 22. "nulu" v kariére. Víťazný gól zaznamenal Wayne Simmonds, pre ktorého to bol 100. presný zásah v NHL. "Bol som na méte 99 už päť duelov, takže je dobrý pocit zlomiť to. Dosiahol som v tejto halke svoj prvý a teraz aj stý gól," tešil sa niekdajší hráč Los Angeles Simmonds. V drese domácich odohral jubilejný 1000. duel v základnej časti Robyn Regehr, ktorý túto hranicu dosiahol ako 98. obranca v zámorskej profilige.

Tretiu prehru v rade zaznamenala Florida, ktorá v noci na nedeľu nestačila na Columbus a podľahla 1:4. V drese "panterov" odohral 14:13 min útočník Tomáš Kopecký, ktorý ukončil duel s jedným streleckým pokusom a jednou "mínuskou". Za Columbus stále nezasiahol do hry slovenský kanonier Marián Gáborík, ktorý sa stále zotavuje po operácii zlomenej kľúčnej kosti. Kouč Todd Richards cez víkend oznámil, že Gáborík už pred ZOH nenastúpi na žiadny z ďalších troch zápasov pred prestávkou, hoci so spoluhráčmi pocestuje na nasledujúci trip na klziskách súperov. Richards dodal, že zatiaľ nie je známe ani to, či lekári slovenskému útočníkovi povolia štartovať v Soči. Tridsaťjedenročný útočník sa pripojil k "modrokabátnikom" v závere sobotňajšieho dopoludňajšieho tréningu, na ktorom najmä korčuľoval a skúšal si streľbu na bránku. V zámorskej profilige by sa podľa odhadov hlavného kormidelníka opäť mohol objaviť 27. februára v dueli proti New Jersey.

Slovenský gólman Jaroslav Halák sledoval víťazstvo svojho St. Louis nad Nashvillom 4:3 pp a sn iba zo striedačky. V ďalšom dueli vyhrala Tampa Bay na ľade Montrealu 2:1 pp. V bránke Canadiens sa namiesto Petra Budaja predstavil Carey Price, ktorý rozhodujúci gól inkasoval 24 sekúnd pred koncom predĺženia z hokejky Natea Thompsona. V kanadskom derby Toronto zdolalo Ottawu 6:3 najmä vďaka hetriku Phila Kessela. Gólman Dan Ellis si 26 zásahmi pripísal 14. čisté konto v kariére proti svojmu bývalému klubu a nasmeroval Dallas k triumfu na ľade Anaheimu 2:0. Colorado doma rozstrieľalo Buffalo vysoko 7:1, pod čo sa výrazne podpísali Jamie McGinn (2+1) a Nathan MacKinnon (1+2). "Každý zápas sa na ľade cítim lepšie, chémia so spoluhráčmi funguje čoraz viac," povedal iba 18-ročný MacKinnon, ktorý s 20 gólmi a 40 bodmi vedie produktivitu nováčikov v tejto sezóne.

Sumáre zápasobv NHL:

BOSTON - EDMONTON 4:0 (0:0, 1:0, 3:0)

Góly: 23. Krejčí (Iginla, Lučič), 47. Hamilton (CHÁRA, Söderberg), 54. Söderberg (Kelly, Bartkowski), 56. Krug (CHÁRA, Iginla). Brankári: Johnson - Scrivens, strely na bránku: 41:22.

MONTREAL - TAMPA BAY 1:2 pp (0:0, 0:1, 1:0 - 0:1)

Góly: 48. Briere (Gionta) - 26. Thompson (Hedman, Brown), 65. Thompson. Brankári: Price - Bishop, strely na bránku: 29:36.

COLORADO - BUFFALO 7:1 (3:0, 2:1, 2:0)

Góly: 8. Barrie (MacKinnon), 12. McGinn (Johnson, O'Reilly), 13. Landeskog (MacKinnon, Parenteau), 27. Cliche (Bordeleau, McGinn), 37. MacKinnon (Johnson, Varlamov), 48. Landeskog (Johnson), 51. McGinn (O'Reilly, Duchene) – 32. D'Agostini (Ennis, Ehrhoff). Brankári: Varlamov - Miller (41. Enroth), strely na bránku: 39:28.

LOS ANGELES - PHILADELPHIA 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)

Góly: 28. Simmonds (Lecavalier, Giroux), 59. Giroux (Simmonds, Hartnell). Brankári: Quick - Mason, strely na bránku: 35:13.

TORONTO - OTTAWA 6:3 (0:1, 2:1, 4:1)

Góly: 34. Kessel (van Riemsdyk, Gunnarsson), 35. Lupul (Kadri), 48. Kessel (Rielly, Franson), 55. Kessel (Bozak), 59. Bozak (Kessel, van Riemsdyk), 60. Kadri – 20. Neil (Cowen, Gryba), 27. Greening (Neil), 50. Neil (Ceci, Greening). Brankári: Bernier - Anderson, strely na bránku: 36:26.

COLUMBUS - FLORIDA 4:1 (2:0, 1:1, 1:0)

Góly: 16. Jenner (Johansen, Horton), 19. Johansen (Jenner, Horton), 38. Foligno (Nikitin), 50. Letestu (Tropp, MacKenzie) – 28. Boyes (Campbell, Upshall). Brankári: Bobrovskij - Thomas, strely na bránku: 30:36.

ST. LOUIS - NASHVILLE 4:3 pp a sn (1:0, 1:1, 1:2 - 0:0, 1:0)

Góly: 10. Schwartz (Stewart, Tarasenko), 24. Backes (Bouwmeester, Roy), 48. Tarasenko (Pietrangelo, Elliott), rozh. nájazd Tarasenko – 37. Gaustad, 44. Fisher (Hornqvist, Nystrom), 48. Josi (Legwand, Smith). Brankári: Elliott - Hutton, strely na bránku: 34:31.

PHOENIX - PITTSBURGH 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)

Góly: 13. Ribeiro (Schlemko, Vermette), 31. Michálek (Ekman-Larsson, Ribeiro), 45. Vrbata (Hanzal) – 36. Malkin (Neal, Jokinen). Brankári: Smith - Fleury, strely na bránku: 30:24.

CALGARY - MINNESOTA 4:3 pp (1:0, 1:1, 1:2 - 1:0)

Góly: 13. Galiardi (Westgarth, Butler), 39. Wideman (Butler, Galiardi), 41. Backlund (Giordano, Stempniak), 63. Backlund (Monahan, Giordano) – 35. Cooke, 51. Heatley (Granlund, Parise), 56. Ballard (Brodziak, Heatley). Brankári: Ramo (18. Berra) - Kuemper, strely na bránku: 32:23.

ANAHEIM - DALLAS 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)

Góly: 26. Daley (Eakin, Peverly), 60. Jam. Benn (Seguin). Brankári: Hiller - Ellis, strely na bránku: 26:27.

SAN JOSE - CHICAGO 2:1 pp a sn (0:0, 0:0, 1:1 - 0:0, 1:0)

Góly: 47. Pavelski (Hannan), rozh. nájazd Marleau – 48. Saad (Versteeg, HOSSA). Brankári: Niemi - Crawford, strely na bránku: 39:30.

Michal Handzuš (Chicago) 12:20 0 0 0 0 1 0

/legenda: minutáž, góly, asistencie, body, +/-, strely na bránku, trestné minúty, brankári: minutáž, počet inkasovaných gólov/počet striel, percentuálna úspešnosť zásahov/

UPOZORNENIE: Správa je rozšírená v texte o ďalšie fakty a hlasy