Hokej: HC'05 B. Bystrica - ŠHK 37 Piešťany 2:3 v 46. kole extraligy

nedeľa, 2. február 2014 19:05 | Autor: TASR

HC'05 B. Bystrica - ŠHK 37 Piešťany 2:3 (1:2, 1:0, 0:1)

Góly: 20. Lamper, 23. Saracino - 9. Románek, 10. Saliji, 55. Melichárek. Rozhodcovia Lauff, Orolin - Holienka, Valach, vylúčení 3:4, navyše 10 min Melichárek (Piešťany) za nešportové správanie, presilovky 1:0, v oslabení 0:0, 1462 divákov.

Už v 10. min si domáci vybrali timeout, čo bolo neklamným znamením, že sa niečo závažné na ľade deje. Inkasovali dvakrát v rozpätí 50 sekúnd a boli v tom momente na kolenách. Najskôr Románkov nekompromisný 'vešiak' po tom, čo Kalemba tečovanú strelu Škadru len vyrazil, a onedlho Salijiho trefa do prázdnej bránke, keď potrestal spolu s nahrávajúcim Raisom hrúbku Predajnianskeho sa podpísali pod vývoj skóre. V 14. min sa puk nepochopiteľne odrazil od zadného mantinelu, zmietol aj brankára Kalembu, no po strele Lušňáka do prázdnej bránky ho zastúpil obetavo Macháček. Našťastie pre 'baranov', sedem sekúnd pred prestávkou Lamper po spolupráci so Zigom znížil a domáci ožili. V druhej tretine aj vyrovnali, v 23. min nahodený bekhend Saracina v presilovke Tomeka v bránke prekvapil a odvtedy sa na oboch stranách krvopotne dolovalo. Bližšie ku gólu mali domáci, v 34. min delovka Whitea rozozvučala hornú žŕdku a nad konečným výsledkom svietil dlho obrovský otáznik. Piešťancom sa pod Urpínom v tejto sezóne vždy víťazne darilo, Zigo v 43. min po ďalšej hornej žŕdke však mohol krátku zvyklosť ako prvý v tretej tretine spochybniť. Aj Lamper po efektnej kľučke na Cuníka mohol posunúť domácich do vedenia, na druhej strane zasa nezasunul puk do bránky zblízka Stupka. Zápas nadobudol s pribúdajúcimi minútami remízovú podobu, ktorú narušila 55. minúta. Po chybe Lepina sa dostali Piešťanci v útočnom pásme k puku, Cuník vystrelil od modrej a Melichárek rozhodol o víťazstve hostí. V 58. min v oslabení Peško mal na hokejke aj štvrtý gól, Kalemba zasiahol a Bystričania sa ešte minútu pred koncom márne pokúšali vyrovnať v power-play.