Správy dňa zo španielskej Primera Division (3.2.)

pondelok, 3. február 2014 10:26 | Autor: Richard Weinfortner

Správy dňa zo španielskej Primera Division (3.2.) | zdroj: © TASR

Prinášame vám nový diel pravidelnej dennej rubriky so súhrnom top správ z jednej z najpopulárnejších futbalových líg na svete – španielskej Primera Divison.

ATLÉTICO MADRID: Španielska liga má nového lídra. Madridčania nepohrdli veľkou možnosťou predbehnúť Barcelonu a vďaka gólom Villu, Costu, Mirandu a novej posily Diega zdolali Real Sociedad 4:0. Mrzieť však bude strata Davida Villu, ktorý si zranil stehenný sval.

BARCELONA: Katalánci si údajne vyhliadli Davida Silvu z Manchestru City, no Angličania si zaňho pýtajú 50 miliónov libier.

BARCELONA: Domáca prehra s Valenciou vôbec neprišla vo vhodnej chvíli. Dani Alves však za ňu viní aj fanúšikov. Tí podľa neho až príliš dávali najavo nespokojnosť, pričom kontant medzi hráčmi a priaznivcami má byť pozitívny za každých okolností.

REAL MADRID: Biely balet iba remizoval s Athleticom Bilbao 1:1, takže sa na rivala z Barcelony bodovo dotiahol. V 75.minúte bol vylúčený Cristiano Ronaldo kvôli strkanici cez prerušenú hru.

MALAGA: Víťazstvo nad Sevillou 3:2, ktoré si „Los Boquerones“ zabezpečili obratom v posledných 20 minútach, má podľa trénera Bernda Schustera obrovský význam. Mužstvo sa vzdialilo od zostupových pozícii a bude sa mu pracovať oveľa ľahšie.

SEVILLA: Ruský obranca Denis Čeryšev sa v sobotu dočkal svojho druhého štartu v drese Sevilly. Od letného príchodu bol mimo vďaka opakujúcemu sa zraneniu triesla.

VALENCIA: Po veľkom víťazstve na barcelonskom Camp Nou bol tréner Juan Antonio Pizzi maximálne spokojný. Dôležité bolo, že jeho hráči boli v 2.polčase oveľa agresívnejší. Zároveň naznačil, že penalta súpera nebola s kostolným poriadkom.

ELCHE: Zverenci Frana Escribu zvládli extrémne dôležitý zápas proti Almeríi a doma ju zdolali 1:0, vďaka čomu sa vzdiali na rozdiel 4 bodov od zostupu. Gólovým hrdinom zápasu bol Cristian Herrera.

BETIS: Posledný tím tabuľky nečakane zdolal Espanyol 3:0 a dočkal sa pochvaly od trénera Gabriela Calderona. „Nemali sme inú možnosť ako vyhrať a zvládli sme to. Hrali sme organizovanejšie ako kedykoľvek predtým, ale stále je čo zlepšovať“ povedal na tlačovej konferencii.