NHL: Marinčin aj Hossa asistovali pri víťazných góloch - sumáre

utorok, 4. február 2014 09:05 | Autor: TASR

New York 4. februára (TASR) - Zámorská hokejová NHL mala v noci na utorok na programe sedem zápasov, v ktorých sa do štatistík zapísali obranca Edmontonu Martin Marinčin a útočník Chicaga Marián Hossa. Obaja zaznamenali asistencie pri víťazných góloch svojich tímov.

V súboji najslabšieho tímu Západnej konferencie s najslabším tímom Východnej konferencie vyhral Edmonton na ľade Buffala 3:2. Sabres na bránku hostí vyslali 44 striel, ale ruský brankár Iľja Bryzgaľov zaznamenal 42 zákrokov a podržal svoj tím. Víťazný gól strelil v 57. sekunde tretej tretiny v oslabení Matt Hendricks. Asistenciu si pri tomto góle pripísal aj slovenský obranca Martin Marinčin a získal svoj druhý bod v kariére. Vysoký slovenský zadák vyhadzoval v oslabení puk po mantineli, ten sa od čiarového rozhodcu dostal na hokejku Boyda Gordona a po jeho prihrávke prekonal Hendricks Jhonasa Enrotha a tešil sa zo štvrtého gólu v sezóne. Marinčin odohral 20:14 minúty, okrem asistencie mal aj plusový bod a raz vystrelil.

Chicago vyhralo v stretnutí dvoch posledných víťazov Stanleyho pohára v Los Angeles 5:3. Asistenciu pri víťaznom góle obrancu Nicka Leddyho zaznamenal v 48. minúte slovenský útočník Marián Hossa, keď počas tlaku Blackhawks prihral Leddymu medzi kruhy a ten strelou bez prípravy zvýšil na 4:2 pre Chicago. Hossa zaznamenal svoju 25. asistenciu v sezóne. Na ľade strávil slovenský útočník 17 minút a tri sekundy, zaznamenal plusový bod, dve strely a dve minúty strávil na trestnej lavici. Ďalší slovenský útočník Chicaga Michal Handzuš šancu nedostal a bol len zdravý náhradník. Blackhawks vyhrali len druhý z posledných siedmich duelov.

Detroit zdolal Vancouver 2:0, keď oba góly strelil Justin Abdelkader. Ten otvoril skóre v úvode druhej časti a poistil ho zásahom do prázdnej bránky. Čisté konto vychytali dvaja brankári, prvú tretinu odchytal Jonas Gustavsson, ale pre nevoľnosť ho po pauze vystriedal Jimmy Howard a nepustil za chrbát ani jednu zo 16 striel Canucks, ktorým nepomohli ani návraty kouča Johna Tortorellu po treste na lavičku a kapitána Henrika Sedina do zostavy. Howard v druhej tretine za stavu 1:0 zneškodnil trestné strieľanie Davida Bootha. Bol to prvý kombinovaný "shutout" Detroitu od 27. októbra 2001, kedy Manny Legace a Dominik Hašek vychytali víťazstvo 1:0 nad Nashvillom. Slovenskí útočníci Tomáš Tatar a Tomáš Jurčo nebodovali, ale tradične hýrili aktivivou a mali viacero pekných akcií. Tatar odohral 15:39 min a okrem dvoch striel si pripísal aj dve trestné minúty. Jurčo počas necelých 16 minút raz vystrelil na bránku súpera a tiež si odsedel dvojminútový trest.

Philadelphia strelila v tretej tretine štyri góly a vyhrala v San Jose 5:2. Sharks viedli po dvoch tretinách 2:1, ale Matt Read, Michael Raffl a Claude Giroux v úvodných štyroch minútach tretej časti otočili skóre na 4:2 a vyhnali brankára Anttiho Niemiho z bránky. Philadelphia zdolala San Jose prvýkrát od 12. decembra 2000 po 13-tich zápasoch a na ľade "žralokov" sa z víťazstva tešila naposledy 5. novembra 1999. V zostave Flyers nechýbal obranca Andrej Meszároš, ktorý odohral 19:21 minúty a nebodoval.

V Pittsburghu rozhodol o víťazstve 2:1 nad Ottawou v predĺžení útočník James Neal. Štvrté víťazstvo po sebe zaznamenali hokejisti Colorada, keď na ľade New Jersey vyrovnal v 59. minúte pri hre bez brankára PA Parenteau na 1:1 a v predĺžení rozhodol 21. gólom v sezóne najlepší strelec Avalanche Ryan O'Reilly. Columbus začal trojzápasový kalifornský trip víťazstvom na ľade lídra NHL Anaheimu 4:2. Dva góly v tretej tretine strelil Nick Foligno a brankár Sergej Bobrovskij zaznamenal 34 zákrokov. Blue Jackets, stále bez Mariána Gáboríka, vyhrali tretí duel po sebe.

sumáre:

BUFFALO - EDMONTON 2:3 (2:1, 0:1, 0:1) Góly: 9. Ott (Myers, Hodgson), 20. Stafford (Girgensons, Weber) – 1. Petry (Yakupov, Perron), 37. J.Schultz (Perron, Ference), 41. Hendricks (Gordon, Marinčin). Bryzgaľov - Enroth, strely na bránku: 44:28.

PITTSBURGH - OTTAWA 2:1 pp (1:1, 0:0, 0:0 - 1:0)

Góly: 17. Gibbons (Maatta, Jokinen), 62. Neal (Bortuzzo, Malkin) – 15. Da Costa (Conacher, Condra). Brankári: Fleury - Anderson.

NEW JERSEY - COLORADO 1:2 pp (1:0, 0:0, 0:1 - 0:1)

Góly: 19. Carter (Bernier, Gionta) – 59. Parenteau (Barrie, Landeskog), 61. O'Reilly (Duchene, MacKinnon). Brankári: Schneider - Giguere, strely na bránku: 28:25.

DETROIT - VANCOUVER 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)

Góly: 22. Abdelkader (Zetterberg, Nyquist), 60. Abdelkader (Krönwall). Brankári: Gustavsson (21. Howard) - Lack, strely na bránku: 30:24.

ANAHEIM - COLUMBUS 2:4 (0:1, 0:1, 2:2)

Góly: 46. Perreault (Maroon, Selänne), 57. Getzlaf (Lindholm, Penner) – 12. Johansen (Horton, Jenner), 37. Umberger (Wisniewski, Letestu), 49. Foligno (Umberger, Anisimov), 54. Foligno (Atkinson, Ťutin). Brankári: Andersen - Bobrovskij, strely na bránku: 36:33.

LOS ANGELES - CHICAGO 3:5 (1:2, 1:1, 1:2)

Góly: 10. Doughty (Vojnov, Kopitar), 27. Kopitar (Carter, Toffoli), 52. Toffoli (Carter, Kopitar) – 2. Kane (Toews, Sharp), 9. Bickell (Kane, Shaw), 34. Kruger (Leddy, Smith), 48. Leddy (HOSSA, Versteeg), 52. Kane (Sharp, Toews). Brankári: Quick - Crawford, strely na bránku: 34:30.

SAN JOSE - PHILADELPHIA (2:1, 0:0, 0:4)

Góly: 8. Nieto (Wingels, Irwin), 13. Nieto (Burns, Thornton) – 5. Streit (Giroux, Hartnell), 42. Read (Downie, Couturier), 43. Raffl (Gustafsson, Hall), 44. Giroux, 58. Voráček (Giroux, Hartnell). Brankári: Niemi (44. Stalock) - Mason, strely na bránku: 22:28.

Slováci v akcii:

Marián Hossa (Chicago) 17:03 0 1 1 1 2 2

Martin Marinčin (Edmonton) 20:14 0 1 1 1 1 0

Tomáš Tatar (Detroit) 15:39 0 0 0 0 2 2

Tomáš Jurčo (Detroit) 15:53 0 0 0 0 1 2

Andrej Meszároš (Philadelphia) 19:21 0 0 0 0 0 2

/legenda: minutáž, góly, asistencie, body, +/-, strely na bránku, trestné minúty, brankári: minutáž, počet inkasovaných gólov/počet striel, percentuálna úspešnosť zásahov/