NHL: Meszároš pomohol Philadelphii k triumfu nad Calgary dvomi asistenciami

sobota, 8. február 2014 22:05 | Autor: TASR

Philadelphia 8. februára (TASR) - Slovenský hokejista Andrej Meszároš sa po jednozápasovej absencii vrátil do zostavy Philadelphie a dvomi asistenciami jej v sobotňajšom dueli NHL pomohol k triumfu nad Calgary. "Letci" vyhrali v ich poslednom zápase pred olympijskou prestávkou 2:1.

Dvadsaťosemročný Meszároš, ktorý figuruje v nominácii trénera Vladimíra Vůjteka na olympijský turnaj v Soči, bol pri všetkom podstatnom zo strany domácich. Najskôr asistoval v 29. minúte spoločne s Wayneom Simmondsom na gól Braydenovi Schennovi, po jeho prihrávke sa následne v 45. minúte presadil aj kapitán Flyers Claude Giroux. Slovenský zadák strávil na ľade 21:24 min.

sumár:

PHILADELPHIA - CALGARY 2:1 (0:0, 1:0, 1:1)

Góly: 29. B. Schenn (Simmonds, MESZÁROŠ), 45. Giroux (MESZÁROŠ) - 58. Stajan (Galiardi, Colborne). Brankári: Emery - Berra, strely na bránku: 33:23.