ZOH14-Beh: Northug sa nezmestil do nórskej nominácie na 15 km klasicky

streda, 12. február 2014 15:05 | Autor: TASR

Červená Poľana 12. februára (TASR) - Dvojnásobný olympijský víťaz z Vancouveru Petter Northug sa na ZOH v Soči nezmestil do nórskej nominácie do piatkovej súťaže bežcov na lyžiach na 15 km klasicky.

Northug, ktorý pred štyrmi rokmi vybojoval štyri olympijské medaily a vlani získal veľký glóbus za celkový triumf vo Svetovom pohári, sa v Soči zatiaľ výkonnostne trápi. V skiatlone obsadil 17. a v šprinte 16. miesto. V piatok ho v nominácii nahradí Eldar Rönning, okrem neho budú v nórskej kombinéze štartovať Chris Jespersen, Didrik Tönseth a Martin Johnsrud Sundby.

"Potrebuje si trochu oddýchnuť, keďže nás čakajú ešte dôležité preteky v tímšprinte a štafeta," vysvetlil pre agentúru DPA Northugovú neúčasť v piatkovej súťaži nórsky kouč Trond Nystad.