Main Content

Bedminton-ME: Slováci prehrali aj s Čechmi 0:5

štvrtok, 13. február 2014 18:05 | Autor: TASR

Bazilej 13. februára (TASR) - Slovenskí bedmintonisti prehrali vo štvrtok aj v ich poslednom zápase na majstrovstvách Európy družstiev v Bazileji, keď v 1. skupine podľahli českému rivalovi 0:5. Outsider zo Slovenska na ME prehral aj s Írmi a Dánmi 0:5, slovenským reprezentantom sa nepodarilo vyhrať ani jeden z 15 zápasov.

Z 1. skupiny do štvrťfinále postúpil suverénny favorit ME a obhajca titulu z Dánska, resp. Česi.

1. skupina:

Slovensko - ČR 0:5

Jarolím Vícen – Petr Koukal 0:2 (-16, -21)

Matej Hliničan – Ján Fröhlich 1:2 (19, -10, -9)

Juraj Vachálek – Pavel Florián 1:2 (15, -12, -9)

Hliničan, Vícen – Florián, Ondřej Kopřiva 1:2 (16, -16, -15)

David Balucha, Vachálek – Jakub Bitman, Koukal 0:2 (-2, -10)

ďalšie výsledky:

streda: ČR - Írsko 3:2

štvrtok: Dánsko - Írsko 5:0

tabuľka:

1. Dánsko 3 3 0 0 15:0 3

2. ČR 3 2 0 1 8:7 2

3. Írsko 3 1 0 2 7:8 1

4. SLOVENSKO 3 0 0 3 0:15 0