Futbal-MSF14: FIFA podrobí dopingovým testom všetkých hráčov štartujúcich na MS
Sao Paulo 16. februára (TASR) - Dopingoví komisári Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA) podrobia náhodným testom každého jedného hráča, ktorý sa predstaví na blížiacich sa MS v Brazílii.
Šéf lekárskej komisie FIFA Jiří Dvořák potvrdil, že testovanie by malo začať v marci. Dopingoví komisári budú využívať tzv. biologické pasy, ktoré vedia preukázať prípadne nezrovnalosti vo vzorkách krvi a moču.
Na sobotňajšej tlačovej konferencii Dvořák dodal, že FIFA bude uvažovať o zavedení občerstvovacej pauzy počas zápasov na šampionáte. V lete by sa v Brazílii mali teploty šplhať k tridsiatim stupňom, kritické budú zápasy najmä v Manause, ktoré leží uprostred tropickej džungle.
