ZOH14-Hokej: Najproduktívnejším Slovákom v Soči Marián Hossa - štatistiky

streda, 19. február 2014 12:05 | Autor: TASR

Soči 19. februára (TASR) - Najproduktívnejším slovenským hokejistom na olympijskom turnaji v Soči bol Marián Hossa, ktorý v štyroch stretnutiach nazbieral tri kanadské body za dva góly a jednu asistenciu. Za ním sa v tímovej produktivite umiestnilo trio dvojbodových Tomáš Tatar (1+1), Michal Handzuš a Andrej Sekera (zhodne 0+2). Iba štyri slovenskí hokejisti sa dokázali na ZOH strelecky presadiť, okrem Mariána Hossu a Tatara ešte Tomášovia Jurčo a Surový (zhodne 1+0).

Iba dvaja hráči mali kladnú štatistiku +/-, Tomáš Tatar a Michal Handzuš dokončili turnaj s pluskou na konte. Najhorší bol v tomto ukazovateli Tomáš Surový so šiestimi mínusovými bodmi. Najviac minút na trestnej lavici pobudol Andrej Meszároš - pripísal si dokopy tri dvojminútové tresty. Strelecky najaktívnejší bol s 13 pokusmi Marián Hossa, za ním nasledoval Milan Bartovič, ani jedna z jeho 11 striel ale neskončila gólom.

Najvyťaženejším Slovákom bol obranca Andrej Sekera, ktorý v priemere odohral na ľade 24 min a 5 sekúnd, kapitán Zdeno Chára mal minutáž 23:31. Z útočníkov boli najviac vyťažovaní Michal Handzuš (20:00) a Marián Hossa (19:26).

Z trojice brankárov mal suverénne najlepšie štatistiky Ján Laco, v dvoch vystúpeniach dosiahol úspešnosť zásahov 92,31 percenta a priemer 2,4 inkasovaného gólu na zápas.

Peter Budaj 1 26:30 2 6 75,00 4,53

/legenda: za menom nasleduje počet odohratých zápasov, góly, asistencie, body, +/-, počet trestných minút a striel, u brankárov nasleduje za menom počet odchytaných zápasov, počet minút, inkasovaných gólov, úspešných zásahov, percentuálna úspešnosť a priemer obdržaných gólov na zápas/