Hokej: HC'05 B. Bystrica - HC Košice v 50. kole extraligy

štvrtok, 20. február 2014 20:05 | Autor: TASR

HC'05 B. Bystrica - HC Košice 2:6 (0:2, 2:2, 0:2)

Góly: 26. Hudec, 37. Zigo - 12. Jenčík, 16. Spilar, 32. Svatoš, 39. Jenčík, 53. Bicek, 56. Bartánus. Rozhodcovia J. Konc - Šefčík, Sčensný, vylúčení 5:5, presilovky 0:3, v oslabení 1:0, zmeny: 50. navyše Černák (Košice), 1795 divákov.

Domácich koučoval v zápase proti lídrovi tabuľky už Vladimír Országh, ktorý sa expresne presunul zo Soči domov pod Urpín. Jeho asistent Chudý sa však nemusel za svoju bilanciu počas neprítomnosti hlavného trénera hanbiť a nazbieral toľko bodov za štyri víťazstvá v piatich zápasoch, že priebežne tretie miesto v tabuľke dostatočne upevnil. Košičanom chýbal v bránke Staňa, po narodení syna Ryana dostal voľne, nahradil ho Hylák a ten príliš veľa roboty v bránke spočiatku nemal. 'Barani'začali vlažne a v prvej tretine si vypracovali len dve šance po akcii Lampera a Ziga v 15. min. Košičania mali zápas pevne v rukách, oba úvodné góly strelili v presilovkách a oba po tečoch Jenčíka a Spilara. V druhej tretine už nastal budíček, domácich povzbudila najskôr žŕdka Macháčka v 25. min a o pár desiatok sekúnd neskôr Hudec po hrúbke Spilara v oslabení a po prečíslení s Whiteom znížil. Situáciu, pri ktorej sa ozvala píšťaľka rozhodcu skôr ako sa z gólu začal tešiť Hudec, riešil aj videorozhodca. O gólovú lahôdku sa v 32. min postaral Svatoš, jemným bekhendovým 'lobom' zblízka prehodil všetko, čo puku stálo v ceste a Košičania znovu od súpera odskočili. V 37. min spoluprácu s Kadurom zakončil Zigo prekrásnym blafákom pod žŕdku, no radosť domácich dlho netrvala. V 39. min Jenčík v presilovke po dobýjaní bránky dorazil puk do siete a do tretej tretiny poslal seba a spoluhráčov s dvojgólovým náskokom. Tradícia vzájomných súbojov v sezóne sa vždy zastavila na štyroch víťazných góloch a Košičania sa na ne vo svojom šiestom trojbodovom zápase za sebou aj nasmerovali. Od 44. min sa poľahky ubránili štvorminútovému oslabeniu a narušili aj zaužívanú tradíciu, keď v 53. min spoza kruhu presne namieril svoj forhend a piatykrát prekonal brankára Kalembu. O šiestu trefu a studenú sprchu pre 'baranov' sa postaral po peknom sóle v 56. min Bartánus a spečatil vysoké víťazstvo železiarov.