Hokej: ŠHK 37 Piešťany - HKM Zvolen 3:2 v 50. kole - sumár, text

štvrtok, 20. február 2014 21:05 | Autor: TASR

Piešťany 20. februára (TASR) -

ŠHK 37 Piešťany - HKM Zvolen 3:2 (1:0, 1:1, 1:1)

Góly: 11. Drgoň, 32. Lušňák, 55. Hamrák - 34. Hebar, 51. Hebar. Rozhodovali: Jura, Orolín - Gajan, Snášel, vylúčení: 5:5, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 1045 divákov

Ako prví pohrozili hostia Brabencom, ale Tomek bol na svojom mieste. V 7. minúte prekvapil vlastného brankára Melichárek strelou od mantinelu, našťastie pre domácich, puk sa zastavil pri žŕdke. V 11. minúte udreli domáci v presilovej hre. Puk potiahol za bránu Melichárek, odkiaľ našiel voľného Drgoňa a domáci viedli.

Úvodná polovica druhej časti patrila Zvolenčanom, ktorí si vynútili aj dve presilové hry, ale nevyužili ich. V 32. minúte našiel Drgoň prihrávkou od modrej pred bránkou osamoteného Lušňáka, ktorý nezaváhal – 2:0. V 35. minúte sa hosťom podarilo vyrovnať. Ďaloga vysunul Hebara, ktorý sa natlačil pred Tomeka a strelou pod hornú žŕdku znížil. Za Šimkom v závere druhej časti ešte zazvonila tyčka po strele Brňáka.

V 45. minúte sa snažil zvýšiť vedenie domácich Brňák, ktorý obkorčuľoval bránku, avšak na Šimka nevyzrel. Zvolenčanom sa podarilo vyrovnať v 51. minúte pri presilovej hre, keď nastrelenú strelu Hraška tečoval za Tomeka Hebar – 2:2. Domáci odpovedali o štyri minúty neskôr, po prudkej nahrávke od Románka sa presadil pred Šimkom Hamrák – 3:2. V závere hrali domáci presilovku a nedovolil tak Zvolenčanom prípadné odvolanie brankára či vyrovnanie skóre.