ZOH14-akrobatické: Thompsonová zlatá v skikrose, do Kanady aj striebro

piatok, 21. február 2014 13:05 | Autor: TASR

Roza Chutor 21. februára (TASR) - Kanadská akrobatická lyžiarka Marielle Thompsonová získala na XXII. ZOH v Soči zlatú medailu v disciplíne skikros. Za úradujúcou vicemajsterkou sveta a líderkou Svetového pohára skončila druhá jej krajanka Kelsey Serwová, bronz putuje do Švédska zásluhou Anny Holmlundovej.

Thompsonová si spoločne s krajankou a víťazkou kvalifikácie Serwovou vytvorili hneď v prvej časti veľkého finále výhodne postavenie. Obe lyžiarky z krajiny javorových listov si ustrážili svoju pozíciu až do cieľa a získali pre Kanadu v poradí 21. a 22. medailu v Soči. Skúsená 37-ročná reprezentantka Francúzska a bronzová medailistka z minuloročného svetového šampionátu v nórskom Vosse Ophelie Davidová vo finálovej jazde spadla a skončila štvrtá. Víťazkou malého finále sa stala len sedemnásťročná švédska lyžiarka Sandra Näslundová, ktorá obsadila konečné piate miesto. Naopak sitom semifinále neprešli favorizované švajčiarske olympioničky - druhá lyžiarka zo SP Katrin Müllerová ako aj úradujúca majsterka sveta Fanny Smithová, ktorá zaváhala v poslednej zákrute a stratila vedúcu pozíciu. Nerada bude spomínať na olympijské štvrťfinále v Extrém Parku Nemka Anna Wörnerová, ktorú po páde do záklonu odviezli na sánkach.