Lyžovanie-MSJ: Po 1. kole obrovského slalomu na čele Bassinová, Vlhová 16.

štvrtok, 27. február 2014 12:05 | Autor: TASR

Lyžovanie-MSJ: Po 1. kole obrovského slalomu na čele Bassinová, Vlhová 16. | zdroj: © TASR

Jasná 27. februára (TASR) - Talianska pretekárka Marta Bassinová sa usadila na čele po prvom kole obrovského slalomu žien na MS juniorov v alpskom lyžovaní. Najlepšia zo Sloveniek Petra Vlhová figurovala priebežne na 16. priečke.

Prvé kolo obrovského slalomu v Jasnej poznačila hustá hmla v úvode trate. S jej nástrahami sa najlepšie vyrovnala Talianka Bassinová, o 31 stotín horší čas dosiahla jej krajanka Karolina Pichlerová, treťou najlepšou v 1. kole bola Rakúšanka Rosina Schneebergerová.

Zo slovenských pretekárok bola najrýchlejšia účastníčka ZOH v Soči Petra Vlhová. Tá stratila na Talianku 2,98 sekundy, čo jej po prvom kole stačilo na 16. priečku.

Na 59. mieste figurovala Katarína Miklošová (+9,04), o jednu priečku nižšie bola Simona Sobeková (+10,02). Eva Trajčíková stratila na víťazku 12,95 sekundy (64. miesto) a Laura Prieložná prvé kolo nedokončila. Zo 111 prihlásených pretekárok náročné prvé kolo nedokončilo až 38, Nemka Marina Wallnerová neštartovala.