Hokej: HC'05 . Bystrica - MHC Martin 1:2 sn v 52. kole extraligy

piatok, 28. február 2014 20:05 | Autor: TASR

HC'05 B. Bystrica - MHC Martin 1:2 sn (0:0, 0:1, 1:0, -0:0, 0:1)

Góly: 49. Hudec - 29. Markovič, rozh. sam. nájazd Važan. Rozhodcovia Lauff, D. Konc - M. Korba, Rovenský, vylúčení 2:3, presilovky 0:0, v oslabení 0:1, 1202 divákov.

Jediný gól, aj to v oslabení, padol po dvoch tretinách v zápase, keď najmä Martinčanom okupujúcich spodok tabuľky išlo o veľa. V 29. min po úniku s Galambošom prekonal Kalembu v bránke Markovič v páde takým spôsobom, že záznam študoval videorozhodca. Od úvodného buly sa na ľade hralo opatrne a dokonca začala kvitnúť na ľade nuda. Ak by v 14. min dvakrát za sebou Važan nevystrelil, z toho len raz trafil bránku, a ak by o minútu neskôr premárnil Themár dobrú streleckú príležitosť, Martinčania by vyšli úplne naprázdno. Domáci vo svojej pasivite dopadli ešte horšie, v 19. min betón Dzubinu zabránil pokusu Ziga, a to bolo všetko, čím sa mohli 'barani' pochváliť. V druhej tretine, treba uznať, už viac pridali v aktivite a zákonite sa zrodili aj šance. Postupne ich spálili od 22. min Konečný, potom Matoušek a Martin, až naskočila 29. min a Markovič v oslabení otvoril v páde skóre, po dotlačení puku do bránky. V ofenzíve domáci nepoľavili, no šance si nevytvárali a jedinú po strele Heizere perfektne zlikvidoval Dzubina. Martinčanom vývin skóre maximálne vyhovoval, v 36. min z uhla mal blízko k ďalšiemu gólu Themár, no netrafil bránku. V tretej tretine si hostia v 44. min vypracovali ako prví šancu, Finsterle síce dobre napriahol, no netrafil bránku. V 49. min sa zrodil vyrovnávajúci gól po individuálnej šikovnosti Hudeca a vytrhol domácich z totálnej streleckej biedy. Záver bol dramatický, v 54. min najskôr Konečný, na druhej strane Važan spálili dobré šance, potom rozhodca oslabil Martinčanov za zdržiavanie hráčskej lavice, no tí sa bez problémov ubránili a zápas dospel do predĺženia. Hneď po 17 sekundách Galamboš mohol rozhodnúť, Kalembu zblízka neprekonal, v 62. min strela Lepineho od modrej takmer skončila v bránke a Saracino o pár sekúnd neskôr nastrelil žŕdku martinskej bránky. O prerozdelení bodov rozhodli až samostatné nájazdy, s úspešným Važanom v 3. sérii, keď pred ním premenili nájazdy Konečný, Kafka - Themár, Markovič a jediný nedal hneď ten prvý domáci White.