Lyžovanie-akrobatické-SP:V Inawašire triumf Dufourovej-Lapointeovej a Wilsona(2)

sobota, 1. marec 2014 12:05 | Autor: TASR

Inawaširo 1. marca (TASR) - Olympijská šampiónka Justine Dufourová-Lapointeová sa stala v japonskom Inawašire víťazkou pretekov Svetového pohára v akrobatickom lyžovaní v disciplíne zjazd. Pre kanadskú reprezentantku to je tretie víťazstvo v tejto sezóne SP a celkovo šieste v jej kariére.

Za bronzovou medailistkou z minuloročného svetového šampionátu v nórskom Vosse skončila v sobotu Heather McPhieová z USA, tretie miesto obsadila ďalšia Kanaďanka Maxime Dufourová-Lapointeová. Japonská veteránka Aiko Uemurová, ktorý na olympiáde v Soči skončila štvrtá, musela odstúpiť pre zranenie.

V súťaži mužov sa na "japonských bubnoch" najviac darilo Bradleymu Wilsonovi z USA, ktorý sa tešil z druhého prvenstva v pretekoch SP v kariére. Na ďalších dvoch stupňoch skončili Kanaďania, druhý bol Marc-Antoine Gagnon a tretie miesto si vybojoval úradujúci majster sveta a strieborný olympijský medailista Mikael Kingsbury.

Výsledky SP - zjazd ženy: 1. Justine Dufourová-Lapointeová (Kan.) 78,03, 2. Heather McPhieová (USA) 76,63, 3. Maxime Dufourová-Lapointeová (Kan.) 75,56, 4. Eliza Outtrimová (USA) 73,10, 5. Andi Naudeová (Kan.) 71,40, 6. Junko Hošinová (Jap.) 34,13

Poradie SP v zjazde: 1. J. Dufourová-Lapointeová 536 bodov, 2. Hannah Kearneyová (USA) 490, 3. Chloe Dufourová-Lapointeová (Kan.) 301, 4. M. Dufourová-Lapointeová 280, 5. McPhieová 248, 6. Outtrimová 230

Celkové poradie SP: 1. J. Dufourová-Lapointeová 76,57 bodov, 2. Li Ni-na (Čína) 71,20, 3. H. Kearneyová 70,00, 4. Marielle Thompsonová (Kan.) 68,57, 5. Čang Sin (Čína) 63,20, 6. Devin Loganová (USA) 62,60

SP - zjazd muži: 1. Bradley Wilson(USA) 81,00, 2. Marc-Antoine Gagnon 80,83, 3. Mikael Kingsbury 79,60, 4. Alex Bilodeau (všetci Kan.) 79,13, 5. Anthony Benna (Fr.) 77,26, 6. Simon Pouliot-Cavanagh (Kan.) 76,93

Poradie SP v zjazde: 1. A. Bilodeau 590, 2. Kingsbury 560, 3. Wilson 281, 4. Patrick Deneen (USA) 277, 5. Gagnon 253, 6. Alexander Smyšľajev (Rus.) 192

Celkové poradie SP: 1. A. Bilodeau 84,29, 2. Kingbury 80,00, 3. Liou Čung-čching 61,60, 4. Čchi Kuang-pchu (obaja Čína) 53,60, 5. Anton Kušnir (Biel.) 48,60, 6. Norberg Victor Öhling (Švéd.) 45,57

UPOZORNENIE: Správa je rozšírená o výsledky