NHL: Jágrov 700. gól, Sekera skóroval, Hossa nedohral duel s Pittsburghom (2)

nedeľa, 2. marec 2014 11:05 | Autor: TASR

New York 2. marca (TASR) - Slovenský hokejista Marián Hossa nedohral sobotňajší zápas zámorskej NHL medzi jeho Chicagom a Pittsburghom. Podľa zámorských médií utrpel v úvodnej tretine zranenie v hornej časti tela a do hry viac nezasiahol.

Tridsaťpäťročný Hossa, ktorý stihol v stretnutí odohrať iba 4:18 min, sa zranil po narazení na mantinel od útočníka "tučniakov" Craiga Adamsa. "Možno bude nejaký čas chýbať. Viac budeme vedieť pravdepodobne v pondelok," uviedol tréner Blackhawks Joel Quenneville, podľa ktorého to nevyzerá na dlhodobé zranenie. Stretnutie sa hralo pod holým nebom na štadióne Soldier Field. Blackhawks napokon triumfovali 5:1, asistenciu na góle Versteega v 37. min si pripísal Michal Handzuš.

Jaromír Jágr prispel svojim jubilejným 700. gólom v základnej časti k víťazstvu New Jersey na ľade Islanders 6:1. Stal sa tak len siedmym hráčom, ktorý pokoril túto hranicu. Štyridsaťdvaročný Jágr sa presadil v druhej tretine, keď svojím 19. presným zásahom v sezóne zvýšil na 2:0 v prospech "diablov". Práve proti "ostrovanom" sa mu darilo v doterajšej kariére najviac, keď v 101 konfrontáciách nastrieľal 61 gólov a pridal aj 87 asistencií.

"Skutočne som proti nim nastrieľal tak veľa gólov? Wow, to je skoro desať percent z celkového počtu. Milujem tento tím," povedal s úsmevom Jágr pre nhl.com.

Historický míľnik vo svojej kariére dosiahol aj útočník Alexander Ovečkin. Dvomi gólmi, ktoré strelil pri víťazstve Washingtonu v Bostone 4:2, uzavrel ôsmu stovku kanadských bodov. Ovečkin pokoril spomínanú hranicu vo svojom 658. stretnutí. Gólmi na konci prvej a začiatku druhej tretiny naštartoval Washington k víťazstvu na ľade "medveďov" a priblížil ho k priečkam zaručujúcim účasť v play off Východnej konferencie.

"Hráme viac vyrovnane, nerobíme také množstvo chýb ako predtým. Každý bod je v tejto časti sezóny veľmi dôležitý," povedal Ovečkin.

Svoj desiaty gól v sezóne zaznamenal obranca Andrej Sekera, ale jeho Carolina prehrala na ľade Los Angeles 1:3. V záverečnej minúte prvej tretiny Sekera od modrej čiary nahodil vysokým oblúkom puk pred bránku, rukavicou sa ho snažil zastaviť domáci obranca Robyn Regehr, ale na nešťastie pre Kings ho iba tečoval za chrbát prekvapeného brankára Jonathana Quicka.

Po tretí raz za sebou stál v bránke Montrealu Peter Budaj. Canadiens aj vďaka jeho solídnemu výkonu zdolali v kanadskom derby Toronto 4:3 po predĺžení, rozhodujúci strelil v štvrtej minúte predĺženia americký reprezentant Max Pacioretty. Budaj zlikvidoval 22 striel súpera.

"Podal výborný výkon. V kľúčových momentoch predviedol niekoľko dôležitých zákrokov a udržal nás v hre. Možno vy novinári to nevidíte, ale Peter na tréningoch na sebe tvrdo pracuje. Podľa mňa je to jeden z najusilovnejších brankárov, akého som kedy videl. Osobne som veľmi rád, že jeho snaha sa mu teraz vypláca," povedal Pacioretty na Budajovu adresu.

sumáre NHL:

BOSTON - WASHINGTON 2:4 (0:1, 2:2, 0:1)

Góly: 31. Bergeron (Hamilton, Smith), 38. Thornton (Paille, Campbell) - 19. Ovečkin (Carlson, Bäckström), 23. Ovečkin (Johansson, Ward), 31. Ward, 51. Fehr (Chimera). Brankári: Rask - Holtby, strely na bránku: 38:31

NY ISLANDERS - NEW JERSEY 1:6 (0:1, 1:4, 0:1)

Góly: 27. Okposo (Vanek, Bailey) - 5. Henrique (Clowe, Ryder), 24. Jágr (Zajac, Greene), 25. Clowe (Henrique, Gelinas), 29. Židlický (Jágr, Eliáš), 35. Fayne (Loktionov), 60. Gelinas (Židlický, Eliáš). Brankári: Nabokov (41. Nilsson) - Brodeur, strely na bránku: 19:35

PHILADELPHIA - NY RANGERS 4:2 (2:0, 1:2, 1:0)

Góly: 8. Lecavalier (Simmonds, Streit), 9. Couturier (Read, Timonen), 34. Simmonds (Timonen, Schenn), 47. Schenn (Hartnell, Giroux) - 25. Kreider (Nash, Stepan), 32. Brassard (Richards, Lundqvist). Brankári: Mason - Lundqvist, strely na bránku: 31:35

COLUMBUS - FLORIDA 6:3 (2:1, 2:2, 2:0)

Góly: 8. Umberger (Wisniewski, Johnson), 12. Atkinson (Savard, Johnson), 31. Savard (Horton, Johansen), 40. Anisimov, 59. Foligno (Dubinsky, Murray), 60. Calvert (Letestu, Johnson) - 14. Matthias, 27. Bjugstad (Matthias), 32. Bergenheim (Gilbert, Bjugstad). Brankári: Bobrovskij - Clemmensen, strely na bránku: 35:20

DALLAS - TAMPA BAY 2:4 (0:2, 2:1, 0:1)

Góly: 36. Roussel (Connauton, Fiddler), 39. Fiddler (Roussel, Garbutt) - 2. St. Louis (Brewer, Palát), 13. Thompson (Hedman, Killorn), 35. St. Louis (Palát), 48. Salo (Hedman, Killorn). Brankári: Lehtonen - Bishop, strely na bránku: 41:21

NASHVILLE - WINNIPEG 1:3 (0:0, 0:2, 1:1)

Góly: 50. Moser (Del Zotto, Fisher) - 26. Jokinen (Kane, Trouba), 39. Ladd (Bogosian, Frolík), 57. Setoguchi (Wheeler, Stuart). Brankári: Hutton - Pavelec, strely na bránku: 40:20

LOS ANGELES - CAROLINA 3:1 (1:1, 0:0, 2:0)

Góly: 20. Richards (Regehr), 49. Martinez (Brown, Williams), 59. Williams (Kopitar, Lewis) - 20. SEKERA (Nash, Dwyer). Brankári: Quick - Chudobin, strely na bránku: 30:25

MONTREAL - TORONTO 4:3 pp (2:1, 0:0, 1:2 - 1:0)

Góly: 13. Galchenyuk (Markov), 15. Pacioretty (Gorges), 51. Subban (Markov, Desharnais), 64. Pacioretty (Markov, Subban) - 18. van Riemsdyk (Kessel, Phaneuf), 46. van Riemsdyk, 48. Kessel (Bozak). Brankári: BUDAJ - Bernier, strely na bránku: 30:25

CHICAGO - PITTSBURGH 5:1 (1:0, 2:0, 2:1)

Góly: 16. Sharp (Toews, Leddy), 31. Toews, 37. Versteeg (Kane, HANDZUŠ), 54. Bickell (Saad, Rozsíval), 58. Toews (Sharp) - 47. Neal. Brankári: Crawford - Fleury, strely na bránku: 40:32

EDMONTON - CALGARY 1:2 pp (0:1, 0:0, 1:0 - 0:1)

Góly: 30. Perron (Eberle, Gagner) - 11. Monahan (Colborne, Giordano), 62. Monahan (Byron, Šmíd). Brankári: Bryzgalov - Berra, strely na bránku: 22:30

Peter Budaj (Montreal) 63:28 3/25 88,0%

/legenda: minutáž, góly, asistencie, body, +/-, strely na bránku, trestné minúty, brankári: minutáž, počet inkasovaných gólov/počet striel, percentuálna úspešnosť zásahov/

UPOZORNENIE: Správa je rozšírená o hlasy