Beh na lyžiach-SP: Sundby víťazom na 15 km voľnou technikou (2)

nedeľa, 2. marec 2014 13:05 | Autor: TASR

Beh na lyžiach-SP: Sundby víťazom na 15 km voľnou technikou (2) | zdroj: © TASR

Lahti 2. marca (TASR) - Nórsky bežec na lyžiach Martin Johnsrud Sundby triumfoval v nedeľňajších pretekoch na 15 km voľnou technikou v rámci Svetového pohára vo fínskom Lahti. Sundby zvíťazil časom 33:05,5 min a poistil si suverénne vedenie v priebežnej klasifikácii SP. S odstupom 10,7 sekundy skončil na druhom mieste Švéd Daniel Richardsson, bronzový zo ZOH v Soči na 15 km klasicky. Tretie miesto obsadil zlatý olympijský medailista z kráľovskej päťdesiatky Rus Alexander Legkov.

"Som rád, že sa mi podarilo uspieť aj napriek náročným podmienkam na trati. Výbornú robotu urobili moji servismani, lyže mi výborne fungovali po celý čas," povedal Sundby v cieli pre Eurosport.

Dvadsaťdeväťročný Nór potvrdil dominanciu v aktuálnej sezóne SP, keď v priebežnej klasifikácii má po 23 pretekoch 388-bodový náskok pred druhým v poradí Nórom Chrisom Andrem Jespersenom.

15 km voľnou technikou - Lahti - výsledky:

1. Martin Johnsrud Sundby (Nór.) 33:05,5 min, 2. Daniel Richardsson (Švéd.) +10,7 s, 3. Alexander Legkow (Rus.) +11,2, 4. Anders Glöersen (Nór.) +45,3, 5. Finn Haagen Krogh (Nór.) +49,5, 6. Sjur Röthe (Nór.) +50,7, 7. Florian Notz (Nem.) +53,3, 8. Alex Harvey (Kan.) +55, 9. Jean-Marc Gaillard (Fr.) +56,6, 10. Matti Heikkinen (Fín.) +57,6