Lyžovanie-MSJ: Super-G ovládla Švajčiarka Suterová, Trajčíková 68.

pondelok, 3. marec 2014 12:05 | Autor: TASR

Jasná 3. marca (TASR) - Víťazkou pondelkového super-G na MS juniorov v Jasnej sa stala Corinne Suterová. Za švajčiarskou lyžiarkou skončili dve Rakúšanky - druhé miesto obsadila Stephanie Venierová a tretia bola Rosina Schneebergerová.

Švajčiarska pretekárka zvíťazila s časom 1:14,71 min a s odstupom takmer pol sekundy za ňou zaostala Venierová. Tretiu priečku obsadila bronzová z obrovského slalomu Schneebergerová (+0,81). V super-G sa na trati predstavilo 84 pretekárok, z ktorých dve svoju jazdu nedokončili. Švorica slovenských reprezentantiek sa umiestnila až v poslednej dvadsiatke poradia. Najvyššie z nich bola Eva Trajčíková, ktorá obsadila 68. miesto, keď na víťaznú Švajčiarku stratila 5,31 sekundy.

Výsledky super-G žien na MSJ:

1. Corinne Suterová (Švajč.) 1:14,71, 2. Stephanie Venierová (Rak.) +0,47 (1.15,18), 3. Rosina Schneebergerová (Rak.) +0,81 (1:15:52), ..., 68. Eva Trajčíková (SR) +5,31 (1:20,02), 70. Daniela Kamenická (SR) +5,58 (1:20,29), 75. Simona Sobeková (SR) +6,53, 76. Katarína Miklošová (SR) +6,59 (1:21,30)