NHL: Rus Orlov dostal za narazenie Schenna dvojzápasový dištanc

utorok, 4. marec 2014 08:05 | Autor: TASR

Washington 4. marca (TASR) - Hokejista Washingtonu Capitals Dmitrij Orlov dostal od disciplinárnej komisie NHL dvojzápasový trest za zákrok na Braydena Schenna v nedeľňajšom dueli s Philadelphiou. Okrem dištancu mu z platu strhnú aj sumu 7077 amerických dolárov. Informovala o tom agentúra AP.

Ruský obranca v tretej tretine v rohu klziska zozadu narazil Schenna na mantinel, ktorý si pritom udrel hlavu o plexisklo. Orlov, ktorý v zápase strelil štvrtý gól Capitals, dostal od rozhodcov päťminútový trest za narazenie. Flyers to využili, keď v následnej presilovke skóroval Jakub Voráček a naštartoval tak obrat z 2:4 na 5:4 pp. Víťazný gól "letcov" strelil v predĺžení Vincent Lecavalier.

Vedenie Washingtonu reagovalo na suspendáciu Orlova tým, že z farmy v Hershey (AHL) povolalo do prvého tímu Jacka Hillena, ktorý by mal zaplátať dieru v defenzíve.