Hokejbal: Extraliga: Skalica po dohrávkach už na 3.mieste

utorok, 4. marec 2014 11:33 | Autor: Martin Kollár

Hokejbal: Extraliga: Skalica po dohrávkach už na 3.mieste | zdroj: Ľudovít Lettrich

Naša najvyššia hokejbalová súťaž vykročila do jari prvými dohrávkami. 4 víkendové zápasy priniesli očakávané výhry Martina a 6 bodov pre Skalicu v dvojzápase s posledným Pohroním. Naopak vicemajster a víťaz Winter Cupu LG AZhokej Bratislava nedokázal na domácom ihrisku zvíťaziť proti bojovnému Double Teamu z Považia.

SOBOTA 1.3.
Imperial Vitamins Martin 4:1(0:0,3:0,1:1) Jokerit Petržalka
Góly: Wagner, Fedor, Michnáč, Lang – Mašek
Na prvý jarný zápas sa v ideálnom počasí prišlo pozrieť početné publikum. Oba tímy začali aktívne, útočilo sa zo strany na stranu, no postupne tempo v prvej tretine upadalo. Domáci mali loptu častejšie na hokejkách, agilní hostia však hrozili z rýchlych brejkov. Bohdaň ani Oboril neinkasovali. Druhá tretina od začiatku patrila domácim. Wagner hneď na začiatku spoza brány otvoril skóre. Fedor ho po ukážkovej presilovke napodobnil a Michnáč strelou pomedzi Oborilove betóny utvoril pohodlný a rozhodujúci náskok pre domácich. Hostia mohli vyrovnať v niekoľkých presilovkách, dokonca mali dve výhody o dvoch hráčov, ale gól padol až po nich . Mašek na niekoľko krát prekonal dobre chytajúceho Bohdaňa. Hostia mali šance na zníženie, no na druhej strane z presilovky Lang zavŕšil skóre na konečných 4:1.

LG AZhokej Bratislava 2:3sn (0:2,1:0,1:0-0:1) Protef Double Team PB
Góly: Zemeš, Slovák – Brniak, Kuric, rozh. nájazd Stráňovský

Domáci favorit sa do hostí pustil bez rešpektu, Mikulčík sa rútil na Bratinu hneď v úvode, no nedal. To predznamenalo celý zápas. Výborná obrana Double Teamu na čele s Bratinom. Hostia ustáli úvodný tlak a strelou od červenej sa dokonca ujali vedenia. Keď hostia využili chybu v obrane LG a Kuric druhý krát prekonal Kalisa domáci znervózneli. Výsledkom boli potýčky a z toho vyplývajúce presilové hry. Domáci nevyužili v druhej časti ani výhodu o dvoch hráčov. Kontaktný gól prišiel pri signalizovanom vylúčení, Zemeš nemal problém skórovať. Hoci domáci bili, gól v druhej časti už nestrelili. Tretia tretina priniesla nájazd Vavra, ktorý Bratina prečítal. Tlak domácich vrcholil a v 37.min Slovák po peknej spolupráci vyrovnal. Domáci mohli zlomiť hostí v závere, no z presilovky nezapršalo. V predĺžení mali šancu aj hostia, no rozhodnúť museli až nájazdy. V nich sa presadil jediný strelec – Stranovský a zabezpečil pre DT prekvapujúce, no zaslúžené 2 body.

N-Sport Trend Pohronie BB 4:11(2:2,1:6,1:3) HBK Hokejmarket Skalica
Góly: Lunter 2, Gáborík, Pluhár – Patinka 3, Petráš, Krajsa po 2, Škadra, Sobol, Vadík, D. Janáč

Gólové hody v Žiari odštartovali hostia presilovou hrou, no paradoxne domáci Lunter otvoril skóre. Skaličania odpovedali tvrdou strelou od červenej a bolo vyrovnané. Hostia išli do vedenia po chybe domácej obrany, no domáci ešte do prvého klaksónu stihli vyrovnať a držať krok s domácimi. Druhá tretina priniesla smršť hostí, ktorí trestali každé zaváhanie domácich. Hneď v úvode sa presadili Patinka a Krajsa. Piaty gól Skaličanov padol v dvojnásobnej presilovej hre. Domáci dokázali znížiť na 3:5, no potom si hostia robili čo chceli a urobili si z brankára domácich doslova trhací kalendár. Za zmienku stojí gól Gáboríka, ktorý už za rozhodnutého stavu prekvapil brankára hostí spoza brány, tzv. Grandlundovkou. Hostia si tak s chuťou zastrieľali pred nedeľnou odvetou.

Nedeľa 2.3.
HBK Hokejmarket Skalica 4:0 (2:0,2:0,0:0) N-Sport Trend Pohronie BB
Góly: 5. P Janáč, 6. Krajsa ,16. Sobol, 19. Sobol
Hostia prišli na zápas pár minút pred úvodným hvizdom, navyše s 10 hráčmi v poli, paradoxne však hrali lepšie ako v sobotu. Domáci sa pustili do posledného tímu bez rešpektu a Janáč strelou od modrej otvoril skóre. O minútu na to bolo 2:0. Krajsa z blízka dorazil strelu Petroviča. Druhá tretina pokračovala podobne ako tá prvá. Sýkorka v bráne hostí bol v stálej permanencii. Znova inkasoval dvakrát, po takmer identických góloch. Sobol využil zakrytý výhľad brankára a tvrdými strelami od modrej poistil vedenie favorita po dvoch tretinách – 4:0. Tretia časť sa dohrávala a tempo pripomínalo mestskú ligu. Domáci hrali to čo potrebovali, hostia nekládli domácim väčší odpor. Aj napriek rozhodnutému stavu na ihrisku nechýbalo množstvo šarvátok. Skalica si vďaka povinnému víťazstvu pripísala ďalšie 3 body a v tabuľke poskočila už na 3.miesto.

TABUĽKA PO 14. KOLE:

1.    Martin                         14      10       2       1       1       48:18       35
2.    Pruské                        14     10      0      4       0       58:40     34
3.    Skalica                        14      9       2       0      3       63:37     31
4.    LG AZhokej Bratislava   14      9      1       1       3       52:26     30
5.    Nitra                            13      8      0      1      4      62:32     25
6.    Vrútky                          14       6      3       1       4      54:35     25
7.    Ružinov                        13      4       0       2       7       41:60      14
8.    Jokerit                          13      4       0       1       8      37:41     13
9.    Kežmarok                     14      4       0       1       9      52:57     13
10.   P. Bystrica                   13      2       2       2       7      31:54     12
11.   Svidník                         14       1       3       1      9       37:86     10
12.   Pohronie                      14      0      2       0     12      28:77      4