Lyžovanie-MSJ: Aj v druhom tréningu na zjazd najrýchlejšia Suterová

utorok, 4. marec 2014 15:05 | Autor: TASR

Jasná 4. marca (TASR) - Aj v druhom utorňajšom tréningu na zjazd žien na MSJ v Jasnej zaznamenala najrýchlejší čas švajčiarska lyžiarka Corinne Suterová. O 36 stotín sekundy za ňou zaostala jej krajanka Jasmine Fluryová. Tretí najrýchlejší čas dosiahla Švédka Lisa Blomqvistová. Slovenky Kamenická a Sobeková sa s výraznou stratou umiestnili na spodných priečkach.

Suterová dominovala už v prvom tréningu a svoju výbornú formu potvrdila aj v druhom. Pred druhou Fluryovou mala náskok 0,36 sekundy. Výraznú stratu na vedúce lyžiarky mali slovenské reprezentantky Daniela Kamenická a Simona Sobeková. Prvá menovaná obsadila 54. priečku, Sobeková bola so stratou takmer 8 sekúnd posledná (56.) spomedzi pretekárok, ktoré dokončili druhé kolo. Druhý tréning nedokončili štyri lyžiarky, medzi nimi aj víťazka obrovského slalomu Talianka Bassinová.

Výsledky 2. tréningu na zjazd žien:

1. Corinne Suterová (Švajč.) 1:10,58, 2. Jasmine Fluryová (Švajč.) +0,36 (1:10,94), 3. Lisa Blomqvistová (Švéd) +0,76 (1:11,34) ... 54. Daniela Kamenická (SR) +6,47 (1:17,05), 56. Simona Sobeková (SR) +7,99 (1:18,57).