Hokej: HKM Zvolen - HC Košice 2:1 v 54. kole extraligy

utorok, 4. marec 2014 20:05 | Autor: TASR

HKM Zvolen - HC Košice 2:1 (0:1, 1:0, 1:0)

Góly: 31. Podkonický, 45. Juraško - 3. Bicek. Rozhodcovia Lokšík - Gajan, Gavalier, vylúčení 5:5, presilovky 1:1, v oslabení 0:0, 1084 divákov.

Obe mužstvá sa do seba schuti pustili, akoby ich neoddeľoval priepastný tabuľkový rozdiel. Po bombe Hrnku a pokuse P. Zuzina v úvodnej minúte sa však viac nadýchli Košičania, v 3. min po Bicekovej presnej bombe v presilovke takmer od modrej naznačili, že by si mohli zápas aj vychutnať. Opak však bola pravda, elán vychladol, aj keď domáci boli zrelí na ďalšie góly a v druhej tretine sa už väčší rozdiel vo výkonoch na ľade ani neprejavil. Zvolenčania túžili domácu premiéru trénera Tureka okoreniť a konečne na desiaty pokus naplno zabodovať, oslabení Košičania zasa chceli zaokrúhliť víťaznú sériu už na desať. V strednej časti hry sa občas do šancí natlačil najmä Michal Chovan, v 22. min ho Staňa vychytal, aj prečíslenie o minútu neskôr s Hebarom vyšlo nazmar a ďalšiu premárnenú možnosť pridal v 25. min aj M. Ďaloga. Na akciu, ktorú vytvoril Hebar a Podkonickým v 31. min, sa v komornom prostredí dalo pozerať ako na kombináciu z čias veľkej slávy, na jej konci Podkonický nekompromisne zavesil a zvýraznil tak hlad 'rytierov' po víťazstve. V 45. min Brabenec naservíroval puk spoza bránky Juraškovi a zrodil sa druhý gól domácich, ktorý zniesol vysoké parametre. V 50. min ľuft Michala Chovana pred bránkou už mohol všeličo napovedať a aj nepremenené trestné strieľanie hosťujúceho Hinďoša po faule Ťavodu, alebo stopercentná šanca Jenčíka v rovnakej v 52. min, keď ho vychytal Šimko. Košičania strieľali častejšie, rozptyl ich mušky bol však značne veľký, vrátane 52-s power play, a tak sa nasmerovali na prehru, s ktorou si nečakane pokazili víťaznú sériu a tak trochu aj renomé.