Slováci v NHL nebodovali, Luongov vydarený návrat na Floridu

sobota, 8. marec 2014 11:05 | Autor: TASR

Slováci v NHL nebodovali, Luongov vydarený návrat na Floridu | zdroj: © TASR

New York 8. marca (TASR) - V šlágri piatkového programu zámorskej hokejovej NHL vyhral líder Východnej konferencie z Pittsburghu na ľade lídra súťaže Anaheimu 3:2 po samostatných nájazdoch. Rozhodujúci gól zaznamenal v šiestej sérii rozstrelu center hostí Brandon Sutter.

Až 11 gólov videli diváci v Detroite, kde zavítalo New Jersey. V 32. min viedli hostia po góle Henriqueho 3:2, ale "červené krídla" piatimi gólmi v rozpätí 19 minút dokonale otočili priebeh duelu. Slovenská dvojica v drese Detroitu Tomáš Jurčo - Tomáš Tatar sa bodovo nepresadila.

Vydarený debut vo svojom staronovom klube na Floride má za sebou brankár Roberto Luongo. Kanadský gólman, ktorého získali "panteri" v deň uzávierky prestupov z Vancouveru, pochytal všetkých 25 striel hráčov Buffala a mal najväčšiu zásluhu na víťazstve 2:0.

Carolina v zostave aj Andrejom Sekerom viedla doma nad New York Rangers po dvoch tretinách 1:0, ale "hurikáni" záverečnú časť hry vôbec nezvládli a prehrali ju 1:4. Asistenciu na víťaznom góle Dereka Stepana si pripísal Martin St. Louis, pre ktorého to bol prvý kanadský bod po príchode z Tampy Bay.

Aj hráči Calgary triumfovali zásluhou lepšie zvládnutého záveru, keď troma gólmi v tretej tretine zvrátili nepriaznivý stav duelu proti New York Islanders. V drese hostí odohral viac ako 20 minút obranca Ľubomír Višňovský, do štatistík si pripísal plusový bod a strelecký pokus.

Sumáre - NHL

CAROLINA - NEW YORK RANGERS 2:4 (1:0, 0:0, 1:4)

Góly: 18. J. Staal (Siomin, Hainsey), 53. Skinner - 48. McDonagh (Nash), 54. Nash (Stepan, Moore), 58. Stepan (St. Louis, Richards), 60. Hagelin (Zuccarello, Girardi). Brankári: Chudobin - Lundqvist, strely na bránku: 24:43

DETROIT - NEW JERSEY 7:4 (1:0, 4:3, 2:1)

Góly: 14. Smith (Franzen, Nyquist), 26. Franzen (Nyquist, Legwand), 34. Franzen (Bertuzzi, Nyquist), 36. Nyquist (Legwand, Ericsson), 38. Quincey (Sheahan, DeKeyser), 45. Legwand (Franzen), 53. Miller (Bertuzzi, Andersson) - 30. Eliáš, 31. Jágr (Židlický), 32. Henrique (Fayne, Greene), 59. Henrique (Ryder, Clowe). Brankári: Gustavsson - Schneider, strely na bránku: 33:25

FLORIDA - BUFFALO 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)

Góly: 12. Winchester (Upshall, Gomez), 45. Kulikov (Boyes, Bjugstad). Brankári: Luongo - Neuvirth, strely na bránku: 44:25

CALGARY - NEW YORK ISLANDERS 4:3 (1:1, 0:2, 3:0)

Góly: 3. Granlund (Byron, Ortio), 52. Colborne (Giordano, Cammalleri), 55. Monahan (Galiardi, Bouma), 56. Colborne (Giordano, Brodie) - 16. McDonald (Strome, Hickey), 27. Okposo (Grabner), 33. Nelson (Bailey, Donovan). Brankári: Ortio - Nilsson, strely na bránku: 23:26

ANAHEIM - PITTSBURGH 2:3 pp a sn (1:1, 0:0, 1:1 - 0:0, 0:1)

Góly: 4. Perry (Getzlaf, Koivu), 42. Perry (Getzlaf, Palmieri) - 8. Engelland (Jokinen, Malkin), 49. Malkin (Neal, Crosby), rozhod. nájazd Sutter. Brankári: Hiller - Fleury, strely na bránku: 31:17

Slováci v akcii

Andrej Sekera (Carolina) 22:45 0 0 0 -2 1 0

Tomáš Jurčo (Detroit) 14:35 0 0 0 -1 2 0

Tomáš Tatar (Detroit) 14:04 0 0 0 -1 0 0

Ľubomír Višňovský (NY Islanders) 21:10 0 0 0 1 1 0

/legenda: minutáž, góly, asistencie, body, +/-, strely na bránku, trestné minúty/