Banská Bystrica zdolala Skalicu 4:1, v sérií vedie 2:0

utorok, 11. marec 2014 20:05 | Autor: TASR

Banská Bystrica zdolala Skalicu 4:1, v sérií vedie 2:0 | zdroj: © TASR

Aj v druhom štvrťfinálom zápase série medzi Banskou Bystricou a Skalicou sa zrodilo víťazstvo domáceho mužstva.

HC'05 B. Bystrica - HK 36 Skalica 4:1 (1:0, 0:1, 3:0)

Gól: 7. Kafka (Handlovský, Macháček), 56. Lunter (Rapáč, Zigo), 57. Zigo (Rapáč, Lunter), 60. Saracino (Hudec) - 22. Obdržálek (Lažo, Vyrúbalík). Rozhodcovia Jonák, T. Orolin - Bednár, V. Snášel, vylúčení 5:4, navyše Bambúch (Bystrica) 10 min za nešportové správanie, presilovky 0:1, v oslabení 1:0, 1903 divákov. Stav série 2:0.

Druhé štvrťfinále sa na prvé nepodobalo v priebehu ani zďaleka. Skaličanom už začal fungovať bratislavský koridor, posilnili sa štyrmi slovanistami, no nielen oni vniesli do hry oživenie. Hlavne v nasadení Skaličania pridali, 'ustáli' prvú príležitosť Kafku v 53. sekunde a snažili sa vnútiť súperovi svoj štýl hry. Prvú tretinu síce prehrali, keď v 7. min Kafkovi na gól učebnicovo nahral Handlovský, no do striel sa dostávali častejšie. Domáci mohli ľutovať, že v 14. min Heizer osamotený pred bránkou nestihol mierne podvihnúť puk nad hokejku Lipovského, aj bekhend Konečného mal v presilovke skočiť niekde inde ako nad bránkou. Záver dvadsaťminútovky poznamenali dve vylúčenia domácich, krátka presilovka hostí o dvoch hráčov a šanca Obdržálka. Po prestávke Skaličania zo deväť minút dusili súpera vo vlastnej šťave. V 22. min z obrovského tlaku Obdržálek v presilovke po vyrazenej strele Laža vyrovnal, gól si pýtali aj ďalšie šance, či už Školiaka p ochybe brankára Kalembu, Kutálka, Laža, v 32. min nastrelil Gründling strelou od modrej žŕdku a 'barani' ďakovali nebesiam, že inkasovali len jeden gól. Na zakríknutosť sa v 25. min už nemohol pozerať tréner Országh a zobral si oddychový čas. Čiastočne aj pomohol, hra sa mierne vyrovnala a dorážka Luntera v 28. min a Handlovského tutovka, pri ktorej si zlomil hokejku, volali po góle. Po zmene strán najskôr Skaličania bez komplikácii zvládli oslabenie a následne štyrikrát podkúrili pred Kalembom, chýbala im však väčšia rozvaha pri zakončení. Pôsobili živšie, nebezpečnejšie, no v hokeji platia góly, nie platonická prevaha, a domáci sa udržali nad vodou. V 56. min z brejku Lunter prekrásne s pomocou teču z uhla takmer od mantinelu uštedril Skaličanom takú príručku, že si ju budú dlho pamätať a možno aj preklínať spravodlivosť. Klinec do rakvy uštedril Skaličanom Zigo v 57. min a roztlieskal kotol banskobystrického štadióna. Presne 66 sekúnd pred koncom sa začala presilovka i power play hostí s odvolaním brankára, no okamžite po buly Saracino v oslabení trafil prázdnu bránku a uštedril zdrvujúci klinec pre Skaličanov.