NHL: Hossa s gólom a dvoma asistenciami strojcom triumfu Chicaga

pondelok, 17. marec 2014 10:05 | Autor: TASR

New York 17. marca (TASR) - Slovenský útočník Marián Hossa sa vrátil do kolotoča NHL vo veľkom štýle, keď sa v noci na pondelok gólom a dvoma asistenciami podieľal na domácom víťazstve svojho Chicaga nad Detroitom 4:1.

Hossa, ktorý sa vrátil do diania po päťzápasovej absencii spôsobenej bližšie nešpecifikovaným zranením v hornej časti tela, tak zveľadil svoju bilanciu v aktuálnom ročníku na 53 bodov za 25 presných zásahov a 28 asistencií. Hossa utrpel zranenie 1. marca v súboji pod otvoreným nebom proti Pittsburghu. "Chvíľu mi trvalo, kým som sa do toho dostal. Keď ste vynechali päť zápasov, tak sa na začiatku snažíte urobiť niekoľko rýchlych striedaní a znova do toho naskočiť. Potom som sa už na ľade cítil lepšie," povedal skúsený krídelník, ktorý pomohol ubrániť aj tri presilovky súpera a vyhlásili ho za prvú hviezdu duelu.

"Myslím si, že dnes sme hrali všetci výborne. Aj keď ten začiatok nebol najlepší, dokázali sme hrať náš systém a našli sme cestu, ako zvíťaziť," dodal Hossa. Jeho spoluhráč Michal Handzuš strávil na ľade 15:05 minút, no do štatistík sa nezapísal. V drese Detroitu odohral takmer 18 minút Tomáš Tatar, no duel mu príliš nevyšiel a zaznamenal dve trestné minúty a dve "mínusky".

V bráne Washingtonu odchytal víťazné stretnutie Jaroslav Halák, Caps zvíťazili nad Torontom 4:2 a slovenský brankár kryl 27 z celkového počtu 29 striel.

Hokejisti Philadelphie vyhrali na ľade Pittsburghu 4:3. Svojho súpera tak zdolali už druhýkrát v priebehu 24 hodín, keď mu v sobotu nedovolili streliť ani gól a zvíťazili doma 4:0. Pod triumf "letcov" sa výraznou mierou podpísal krídelník Wayne Simmonds, ktorý k dvom gólom pridal aj jednu asistenciu. S tromi kanadskými bodmi sa tak stal prvou hviezdou zápasu.

San Jose vyhralo šiesty zápas v rade, tentoraz 1:0 triumfovalo nad New Yorkom Rangers.

Sumáre:

PITTSBURGH - PHILADELPHIA 3:4 (1:3, 2:1, 0:0)

Góly: 18. Orpik (Bortuzzo, Vitale), 26. Niskanen (Scuderi, Jokinen), 37. Megna (Gibbons) - 3. B. Schenn (Simmonds, Lecavalier), 7. Simmonds (Timonen, Giroux), 14. Simmonds (Giroux, Voráček), 33. Read (L. Schenn). Brankári: Zatkoff (45. Fleury) - Mason, strely na bránku: 23:35.

FLORIDA - VANCOUVER 3:4 po sn (1:2, 0:0, 2:1 - 0:0, 0:1)

Góly: 17. Hayes (Gilbert, Pirri), 45. Trocheck (Howden), 59. Hayes (Campbell, Pirri) - 18. Hamhuis (Burrows, H. Sedin), 19. Jensen (Burrows, H. Sedin), 46. Burrows (Edler, Bieksa), rozh. nájazd: Jensen. Brankári: Luongo - Läck, strely na bránku: 29:32.

WASHINGTON - TORONTO 4:2 (3:1, 0:1, 1:0)

Góly: 4. Brouwer (Johansson, Bäckström), 7. Chimera (Ward, Alzner), 9. Ward (Penner, Kuznecov), 60. Brouwer (Alzner) - 18. Bodie (Raymond, Phaneuf), 29. Phaneuf (Gunnarsson, Lupul). Brankári: HALÁK - Reimer, strely na bránku: 33:29.

CAROLINA - EDMONTON 1:2 (1:1, 0:0, 0:1)

Góly: 20. Jor. Staal (E. Staal, Faulk) - 7. Hendricks (Gordon, Schultz), 50. Schultz (Perron, Hall). Brankári: Chudobin - Scrivens, strely na bránku: 30:33.

NY RANGERS - SAN JOSE 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)

Gól: 12. Couture. Brankári: Lundqvist - Niemi, strely na bránku: 41:29.

OTTAWA - COLORADO 1:3 (0:0, 0:1, 1:2)

Góly: 60. Zibanejad (Karlsson, Ryan) - 36. Benoit (Bordeleau, Duchene), 44. Holden (McGinn, Duchene), 58. Mitchell (Landeskog, MacKinnon). Brankári: Lehner - Varlamov, strely na bránku: 39:22.

BUFFALO - MONTREAL 0:2 (0:2, 0:0, 0:0)

Góly: 15. Weise (Galchenyuk, Desharnais), 17. Gallagher (Plekanec, Jemelin). Brankári: Enroth (30. Lieuwen) - Tokarski, strely na bránku: 29:32.

CHICAGO - DETROIT 4:1 (0:0, 2:1, 2:0)

Góly: 29. Leddy (HOSSA, Smith), 40. Smith (Keith, Kane), 47. HOSSA (Sharp, Keith), 58. Toews (HOSSA) - 16. Nyquist (Alfredsson, Kronwall). Brankári: Crawford - Howard, strely na bránku: 30:20.

WINNIPEG - DALLAS 7:2 (3:2, 2:0, 2:0)

Góly: 4. Trouba (Wheeler), 12. Frolík (Enström), 18. Enström (Wheeler, Cormier), 21. Jokinen (Wheeler, Byfuglien), 37. Byfuglien (Jokinen, Enström), 44. Byfuglien (Wheeler, Jokinen), 48. Kane - 7. Chiasson (Goligoski, Eakin), 8. Seguin (Ničuškin, Jam. Benn). Brankári: Montoya - Thomas (21. Nilstorp), strely na bránku: 34:27.

Jaroslav Halák (Washington) 60:00 2/29 93,1

/legenda: minutáž, góly, asistencie, body, +/-, strely na bránku, trestné minúty, brankári: minutáž, počet inkasovaných gólov/počet striel, percentuálna úspešnosť zásahov/

UPOZORNENIE: Správa je rozšírená o 2. odsek.