KHL: Ružička strojcom víťazstva Omsku nad Jugrou 8:2, strelil hetrik

utorok, 18. marec 2014 16:05 | Autor: TASR

Omsk 18. marca (TASR) - Slovenský hokejista Štefan Ružička bol hlavným strojcom triumfu Avangardu Omsk nad Jugrou Chanty Mansijsk v treťom štvrťfinále Pohára nádeje vo Východnej konferencii KHL. Pri víťazstve 8:2 strelil hetrik a posunul Omsk druhým víťazstvom v sérii bližšie k účasti v semifinále turnaja útechy.

Dvadsaťdeväťročný Ružička zariadil v 9. minúte duelu vedenie domácich 1:0, ktoré im vydržalo až do prvej prestávky. Následne naštartoval štvorgólovú šnúru Avangardu v 27. minúte a hetrik skompletizoval na začiatku tretieho dejstva.

Omsk si môže vybojovať postup do konferenčného semifinále Pohára nádeje už vo 4. zápase, ktorý je na programe vo štvrtok v Chanty Mansijsku.

Pohár nádeje - 3. zápas

Východná konferencia

Avangard Omsk - Jugra Chanty Mansijsk 8:2 (1:0, 4:2, 3:0)

Góly: 9. RUŽIČKA, 27. RUŽIČKA, 29. Kuľaš, 29. Rasskazov, 31. Ivanov, 43. RUŽIČKA, 44. Kalinin, 60. Ljamin - 22. Gusev, 35. Melart

/2:1 na zápasy/