Halák žiaril proti Anaheimu, 5 slovenských asistencií

streda, 19. marec 2014 07:05 | Autor: TASR

Halák žiaril proti Anaheimu, 5 slovenských asistencií | zdroj: © TASR

New York 19. marca (TASR) - Slovenský hokejový brankár Jaroslav Halák priviedol 43 úspešnými zákrokmi Washington Capitals k výhre na ľade Anaheimu 3:2 v zápase zámorskej NHL. Do štatistík kanadského bodovania sa v noci na stredu zapísalo päť Slovákov, všetci si pripísali po jednej asistencii.

Boston vyhral v New Jersey 4:2, obrancovia Andrej Meszároš a Zdeno Chára zaznamenali po asistencii, pre Meszároša bola 14. v sezóne, pre Cháru 17. Bruins vyhrali desiatykrát za sebou a sú stále lídrom Východnej konferencie.

Chicago prehralo po predĺžení vo Philadelphii, hosťom nestačili ani asistencie Michala Handzuša (9. v sezóne), resp. Mariána Hossu (29.). Edmonton na domácom ľade zdolal Nashville 5:1, Martin Marinčin pomohol k triumfu treťou asistenciou v ročníku. NY Islanders prehrali 0:6 doma s Minnesotou, obranca Ľubomír Višňovský zaknihoval jeden mínusový bod. Detroit vyhral doma nad Torontom 3:2, jeho útočník Tomáš Tatar nebodoval.

Carolina Hurricanes vyhrala v Columbuse 3:1, obranca hostí Andrej Sekera odohral vyše 27 minút. Pittsburgh zdolal Dallas 5:1, Sidney Crosby k tomu prispel dvoma gólmi a asistenciou. Hetrik Thomasa Vaneka pomohol Montrealu v bráne bez Petra Budaja k domácej výhre 6:3 nad Coloradom, NY Rangers vyhrali 8:4 na ľade Ottawy.