KHL: Omsk postúpil v Pohári nádeje cez Jugru, Ružička 1+2, ďalej aj Traktor (2)

streda, 19. marec 2014 18:05 | Autor: TASR

Moskva 19. marca (TASR) - Slovenskému hokejistovi Štefanovi Ružičkovi sa v posledných dvoch zápasoch štvrťfinálovej série Pohára nádeje vo Východnej konferencii KHL náramne darilo. Po utorňajšom hetriku prispel k víťazstvu jeho Omsku nad Chanty-Mansijskom vo štvrtom štvrťfinále gólom a dvomi prihrávkami trojgólovému Sergejovi Kosticynovi. Avangard triumfoval hladko 5:1 a po víťazstve v sérii 3:1 na zápasy postúpil do konferenčného semifinále turnaja útechy.

Do rovnakej fázy sa prepracovali aj hokejisti Traktoru Čeljabinsk. Tí najskôr v predĺžení štvrtého štvrťfinále vyrovnali gólom Maxima Kondratieva zo 79. minúty stav série na 2:2, postupový bod si vybojovali následným triumfom v samostatných nájazdoch.

Pohár nádeje KHL

Východná konferencia - 4. štvrťfinále

Avangard Omsk - Jugra Chanty-Mansijsk 5:1 (1:0, 2:0, 2:1)

Góly: 3. Kosticyn (RUŽIČKA), 25. Perežogin, 36. RUŽIČKA, 41. Kosticyn (RUŽIČKA), 47. Kosticyn - 46. Plotnikov

/3:1 na zápasy, Omsk postúpil do konferenčného semifinále/

Traktor Čeljabinsk - Neftechimik Nižnekamsk 1:0 pp (0:0, 0:0, 0:0 - 1:0), sam. nájazdy 2:1

Gól: 79. Kondratiev

/3:2 na zápasy - Traktor postúpil do konferenčného semifinále/

UPOZORNENIE: Správa je rozšírená o 2. odsek a ďalší sumár