KHL: Barys s Kudročom podľahol v prvom zápase Ufe 2:3 po predĺžení (3)

piatok, 21. marec 2014 20:05 | Autor: TASR

Moskva 21. marca (TASR) - Hokejisti Salavatu Julajev Ufa zvíťazili v prvom dueli semifinále Východnej konferencie KHL na ľade Barysu Astana 3:2 po predĺžení a ujali sa vedenia v sérii. O výhre hostí rozhodol v 62. minúte Nikita Filatov. V zostave domáceho tímu sa objavil aj slovenský obranca Kristián Kudroč, pripísal si však iba dve trestné minúty za podrazenie.

Ani ďalšie dva zápasy sa neskončili v riadnom hracom čase. Metallurg Magnitogorsk viedol v 50. minúte na svojom štadióne nad Sibirom Novosibirsk už 2:0, no hosťom sa podarilo vyrovnať v rozpätí necelých dvoch minút. V predĺžení nakoniec o triumfe domácich rozhodol Mozjakin. SKA Petrohrad prehral doma s Lokomotivom Jaroslavľ 4:5 taktiež až po predĺžení.

play off KHL - prvý zápas semifinále Východnej konferencie /na štyri víťazstvá/

Barys Astana - Salavat Julajev Ufa 2:3 pp (1:0, 0:1, 1:1 - 0:1)

Góly: 3. Lundin, 57. Antropov - 34. Makarov, 43. Kajgorodov, 62. Filatov

/stav série: 0:1/

Metallurg Magnitogorsk - Sibir Novosibirsk 3:2 pp (1:0, 0:0, 1:2 - 1:0)

Góly: 7. Kovář, 41. Zaripov, 67. Mozjakin - 52. Alexejev, 53. Lekomcev

/stav série: 1:0/

SKA Petrohrad - Lokomotiv Jaroslavľ 4:5 pp (1:1, 3:1, 0:2 - 0:1)

Góly: 20. Červenka, 22. Kablukov, 27. Kovaľčuk, 31. Červenka - 2. Konkov, 25. Konkov, 53. Kronwall, 59. Apalkov, 71. Kartajev