sobota, 22. marec 2014 09:47 | Autor: Dávid Lech

Správy dňa z NHL, KHL a Extraligy (22.3.) | zdroj: © TASR

Prinášame vám súhrn tých najpodstatnejších informácií, ktoré obleteli svet dvoch najpopulárnejších hokejových líg na svete v priebehu posledných hodín, ktoré dopĺňame o najhorúcejšie novinky zo slovenskej hokejovej scény.

NHL

CAROLINA: V zámorí sa špekuluje o tom, že vedenie Caroliny Hurricanes je s výhľadom zlepšenia výkonnosti svojho celku ochotné po sezóne vymeniť gólmana Cama Warda či útočníkov Erica Staala s Jeffom Skinnerom.

DETROIT: Po osemzápasovej pauze by sa mal do zostavy Detroitu Red Wings vrátiť krídelník Darren Helm, ktorý dlhodobo maródoval kvôli otrasu mozgu.

CHICAGO: Lekári zverejnili nové informácie o zdravotnom stave Patricka Kanea. Mimo hry by mal byť minimálne 24 dní, s veľkou pravdepodobnosťou si tak deviaty najproduktívnejší muž NHL už v základnej časti nezahrá. Do play-off by mal americký krídelník nastúpiť v plnej sile.

TORONTO: Zadáka Toronta Maple Leafs Paula Rangera prepustili z nemocnice, jeho stav po nevyberavom zákroku Alexa Killorna z Tampy Bay Lightning, ktorý ho „prišpendlil“ na mantinel nie je vážny. Forward „bleskov“ za jeho zákrok nebude disciplinárne stíhaný.

MONTREAL: Brandon Prust, „zlý muž“ Montrealu Canadiens, si privodil zranenie v hornej časti tela a dres kanadského celku si už v základnej časti neoblečie.

KHL

LEV & DONECK: Hokejisti HC Lev Praha a HC Donbass Doneck medzi sebou odohrali najdlhší zápas v histórii Kontinentálnej hokejovej ligy. Duel, ktorý zohrali dospel do predĺženia a diváci spoznali víťaza až po 126 minútach a 14 sekundách hry. Zápas rozhodol hosťujúci hokejista Beluchin, ktorý vyrovnal stav série na 1:1.

SLOVENSKÁ EXTRALIGA

BARÁŽ: V druhom zápase baráže medzi MsHK DOXXbet Žilina a HC 46 Bardejov boli opäť úspešnejší domáci hokejisti, ktorí svojho súpera zdolali 4:3. Stav série je 2:0 pre „vlkov“.