utorok, 25. marec 2014 22:48 | Autor: Dávid Lech

Správy dňa z NHL, KHL a Extraligy (26.3.) | zdroj: © TASR

Prinášame vám súhrn tých najpodstatnejších informácií, ktoré obleteli svet dvoch najpopulárnejších hokejových líg na svete v priebehu posledných hodín, ktoré dopĺňame o najhorúcejšie novinky zo slovenskej hokejovej scény.

NHL

PITTSBURGH: Siedmy najproduktívnejší muž National Hockey League, Jevgenij Malkin, si v nedeľňajšom stretnutí so Saint Louis Blues poranil nohu a vynechá záver základnej časti. Ruský center nemusí podstúpiť operáciu a tak by sa mal na ľad vrátiť v play-off.

EDMONTON: Brankár Edmontonu Oilers Viktor Fasth podstúpi detailné vyšetrenia svojho poraneného krku. Zranenie si privodil na pondelkovom tréningu „olejárov“, do prvého tímu bol z farmy povolaný Laurent Bossoit.

PHOENIX: Gólman Mike Smith z Phoenixu Coyotes si v súboji s New Yorkom Rangers poranil pravú nohu. Vážnosť zranenia kanadského brankára nie je známa.

CHICAGO: Obhajca Stanley Cupu z Chicaga Blackhawks podpísal dvojročný kontrakt s voľným hráčom Trevorom van Riemsdykom, ktorý je mladším bratom útočníka Toronta Maple Leafs Jamesa van Riemsdyka.

KHL

MAGNITOGORSK: Hokejisti Metallurgu Magnitogorsk postúpili do finále Východnej konferencie po tom, čo v semifinále zdolali svojho súpera z HC Sibir Novosibirsk v čo najkratšom čase a po štyroch víťazstvách 3:2 po predĺžení, 3:2, 2:1 po predĺžení a 3:2 si počkajú na svojho súpera, ktorý vzíde z dvojice Barys Astana – Salavat Julajev Ufa.

SLOVENSKÁ EXTRALIGA

SEMIFINÁLE: V druhom semifinálovom súboji medzi vicemajstrom z Košíc a Piešťanmi sa z víťazstva radovali hosťujúci hráči, ktorí vyrovnali sériu na 1:1 po výhre 5:3.

BARÁŽ: Hokejisti MsHK DOXXbet Žilina sa priblížili k víťazstvu v baráži. „Vlci“ v štvrtom dueli zdolali Bardejov na jeho ľade najtesnejším rozdielom 2:1 a v sérii hranej na štyri víťazstvá vedú 3:1.