utorok, 1. apríl 2014 07:05 | Autor: TASR

New York 1. apríla (TASR) - V štyroch zápasoch zámorskej NHL v noci na utorok boli v hre dvaja slovenskí hokejisti, ani jeden sa netešil z výhry. Carolina s obrancom Andrejom Sekerom prehrala v Ottawe 1:2 po samostatných nájazdoch. Los Angeles Kings doma podľahlo Minnesote 2:3, "kráľom" nepomohla ani asistencia slovenského útočníka Mariána Gáboríka proti jeho bývalému klubu.

Ottawa vyhrala tretíkrát za sebou, v nájazdoch sa presadil iba český útočník Aleš Hemský. Sekera odohral vyše 24 minút a zaznamenal jeden plusový bod. Gáborík strávil na ľade vyše 19 minút a okrem 14. asistencie v ročníku zaknihoval dva plusové body.

New Jersey na domácom ľade zdolalo 6:3 Floridu, ktorá hrá stále bez zraneného slovenského útočníka Tomáša Kopeckého. V drese víťazov sa prvým hetrikom v kariére blysol Travis Zajac, český fenomén Jaromír Jágr zaknihoval gól a tri asistencie.