NHL: Gáborík si vylepšil štatistiky o gól a asistenciu + VIDEO

utorok, 28. december 2010 09:59 | Autor: TASR

NHL: Gáborík si vylepšil štatistiky o gól a asistenciu + VIDEO | zdroj: SITA

V šiestich pondelkových zápasoch hokejovej NHL sa predstavilo šesť Slovákov a traja si vylepšili svoje konto v kanadskom bodovaní. Najusilovnejší bol v tomto smere útočník New York Rangers Marián Gáborík, ktorý sa gólom a asistenciou podieľal na vysokom víťazstve svojho tímu 7:2 v mestskom derby s Islanders.

Krídelník najskôr v záverečnej minúte prvej tretiny vyrovnal v presilovej hre na 2:2 a potom pomohol Derekovi Stepanovi pri ďalšej početnej výhode uzavrieť skóre duelu. Gáborík ohrozil brankára Rolosona šiestimi strelami, po 23 zápasoch základnej časti sezóny má bilanciu 10 gólov, 11 asistencií.

Desiatu asistenciu v ročníku zaznamenal obranca Bostonu Zdeno Chára, ktorý mal takisto prsty v druhom góle svojho tímu. V súboji na Floride rozhodol o víťazstve hostí 3:2 jediný úspešný exekútor samostatných nájazdov Blake Wheeler. Štvrtý kanadský bod Slovákov pridal ďalší obranca Andrej Sekera, jeho prihrávka na úvodný gól Buffala v Calgary, takisto desiata v sezóne, však nič nezmenila na prehre Sabres 2:5. V pondelok dostal šancu v bránke Colorada Peter Budaj a nepočínal si zle, keď kryl 26 z 30 striel hokejistov Detroitu. Red Wings napriek tomu slávili úspech zásluhou gólu Niklasa Kronwalla v predĺžení pri početnej výhode.

Výsledky:

New York Rangers - New York Islanders 7:2 (2:2, 2:0, 3:0) - Marián Gáborík (Rangers) 1+1
Florida - Boston 2:3 po samostatných nájazdoch (0:0, 2:1, 0:1 - 0:0, 0:1) - Zdeno Chára (Boston) 0+1
Colorado - Detroit 3:4 po predĺžení (2:2, 0:0, 1:1 - 0:1) - Peter Budaj (Colorado) zneškodnil 26 z 30 striel
Columbus - Minnesota 4:3 po samostatných nájazdoch (0:1, 1:1, 2:1 - 0:0, 1:0)
Calgary - Buffalo 5:2 (0:1, 2:0, 3:1) - Andrej Sekera (Buffalo) 0+1
San Jose - Los Angeles 0:4 (0:0, 0:0, 0:4)