NBA: Oklahoma uťala víťaznú sériu Spurs na čísle 19 - text, sumáre (2)

piatok, 4. apríl 2014 10:05 | Autor: TASR

New York 4. apríla (TASR) - Basketbalisti Oklahoma City Thunder zvíťazili v zápase zámorskej NBA nad San Antoniom 106:94 a pretrhli súperovi sériu 19 víťazných duelov. Po vyrovnanom prvom polčase položili Thunder základ úspechu v tretej štvrtine, ktorú vyhrali 32:20. Štvrtkové víťazstvo znamená, že Oklahoma zdolala Spurs aj vo štvrtom tohtosezónnom vzájomnom zápase.

"San Antonio je najlepším tímom v súťaži a my sme s nimi ani raz neprehrali. Veľa to pre nás znamená, pred blížiacim sa play off nám to dodáva sebavedomie," citovala agentúra AP domáceho rozohrávača Russella Westbrooka, autora 27 bodov. Ešte o bod viac zaznamenal jeho spoluhráč Kevin Durant a natiahol svoju sériu zápasov s 25 a viac bodmi už na číslo 39. Najlepší strelec súťaže tak atakuje rekord legendárneho Michaela Jordana, ktorý v sezóne 1986/1987 dosiahol takýchto zápasov až 40 za sebou. San Antonio sa aj napriek prehre udržalo na čele ligového pelotónu, Oklahoma si poistila druhé miesto.

V losangeleskom Staples Centre hostili domáci Clippers rivala z Dallasu. Vo vyrovnanom stretnutí si hostia dokázali vypracovať v poslednej štvrtine 12-bodový náskok. Kalifornský tím však zabojoval, zaznamenal sériu 10 bodov za sebou a zo zápasu urobil drámu. Pevné nervy v závere si však udržala nemecká hviezda Texasanov Dirk Nowitzki. Líder Mavericks premenil v poslednej minúte dva kľúčové trestné hody a hostia si už cenný triumf nenechali vziať. "Víťazstvo teší, ale v budúcnosti sa musíme vyvarovať momentov zo záveru stretnutia. Mohlo nás to stáť celozápasové snaženie," povedal po súboji Nowitzki, ktorý k 26 bodom pridal aj 11 doskokov.